روسیه در مرکز توجه: عملیات مانوری "گرگ آهنین" سربازان آلمان فدرال در لیتوانی (۲۰ جون ۲۰۱۷)

به روز پنجشنبه گذشته مورخ ۲۹ جون ۲۰۱۷ دبیرکل ناتو جنرال استولنبرگ در رابط به گسترش نیروها در سرحدّات روسیه گفت که موفقیت های روشن را بدست آورده اند.

واشنگتن فشار های مزید را بر کانادا، و کشور های عضو ناتو کشورهای اتحادیه اروپا برای افزایش سهم شان در بودجه نظامی وارد آورده است.

هدف از بیانیه استولنبرگ در بروکسل، افزایش فشار بر دولت های اتحادیه غربی در مبارزه برای بدست آوردن قدرت جهانی است.

این سیاست افزایش هزینه نظامی توسط ایالات متحده امریکا بر کشور های عضو پیمان اتلانتیک شمالی از تابستان گذشته در برلین آغاز گردیده است. بر مبنای این طرح دولت فدرال جابجایی نیروهای ارتش اتحادیه اروپا را در سراسر جهان گسترش داده است.

نتیجه نظامی گری و گسترش نیرو ها به وضاحت قابل تشخیص و درک است: بر مبنای ارقام ارایه شده ناتو، کشور های عضو، مانند کانادا و کشور های عضو اتحادیه اروپا، مبلغ ۱۲ تریلیون دالر هزینه بیشتری را برای بودجه نظامی شان از سال ۲۰۱۶ به مصرف می رسانند.

استولنبرگ در جلسه وزرای دفاع مربوط ابراز داشت که افزایش ۱،۸ در صد در سال ۲۰۱۵، ۳ در صد، در سال ۲۰۱۶ افزایش ۴،۳ در صد را نشان میدهد.

الکساندر گروچکو، سفیر روسیه در ناتو طی تبصره می گوید که تنها هزینه نظامی سالیانه کشور عضو ناتو از اتحادیه اروپا (چهار برابر) هزینه نظامی سالیانه روسیه است.

ناتو، تعداد سربازان خویش را در افغانستان، بعد از ۱۶ سال اشغال آن کشور، بار دیگر در حالتی افزایش میدهد، که واشنگتن از ۳۸ سال بدینسو حمایت خویش را از شورشیان مجاهدین در هندوکش (افغانستان) ادامه میدهد.(آلمان فدرال از جمله کشور های اصلی ناتو است که از همان ابتدا ۳۸ سال قبل مداخله نظامی جنایت کارانه خویش را در افغانستان آغاز و الی اکنون ادامه میدهد-از این قلم).

ناتو بصورت رسمی ماموریت نیرو های خویش را در سال ۲۰۱۴ در افغانستان به پایان رسانیده، و بعد از آن فعالیت خویش را در تربیت و آموزش سربازان افغانی تمرکز داده است. با افزایش فعالیت های شورشیان مخالف دولت، اکنون قرار است تعداد سربازان ناتو از ۱۳۵۰۰ به ۱۵۸۰۰، افزایش خواهند یافت.

استولنبرگ اعلام نمود که با افزایش نیرو، تربیت نیروهای ویژه افغانستان، و ارتش آن کشور را افزایش خواهند داد.(این ادعای دروغین مداخله گران است که تا سال ۲۰۱۳ از مجموع مبلغ ۱۰۴ بلیون دالر ۶۷ بلیون دالر آنرا گویا مصرف ارتقای رزمی ارتش افغانستان نمودند، و این در حالیست که بعد از ۱۶ سال بیش از ۴۰ در صد خاک کشور زیر کنترول تروریستان خود شان است – از این قلم).

۱۵ کشور عضو ناتو سهمیه اعزام نیرو های خویش را به افغانستان اعلام نموه اند.

دولت آلمان همین اکنون به تعداد ۸۹۷ سرباز در افغانستان دارد، و استقرار ۹۸۰ تن آن از طرف پارلمان آن کشور مجاز دانسته شده است.

بعد از ایالات متحده امریکا، و ایتالیا، آلمان فدرال بزرگترین تعداد نیرو های نظامی را در افغانستان دارند. و آلمان در سال گذشته تعداد نیرو های بیشتری را به افغانستان فرستاد.

بر مبنای گزارش حلقات کشور های عضو ناتو، امریکا تعداد نیرو های بیشتری به افغانستان می فرستد.

علاوه بر مسایل فوق در جلسه شورای وزرای دفاع کشور های عضو ناتو که بروز پنجشنبه گذشته در بروکسل دایر گردید، در رابط به گسترش همکاری های اتحادیه اروپا در میان سایر موارد مسئله همکاری کشور های بی طرف عضو اتحادیه اروپا مانند: اتریش، ایرلند، و فنلند، و کشانیدن آنها در همکاری نزدیک به اتحادیه غربی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

علاوه بر این نماینده آلمان فدرال در جلسه بروکسل ابراز داشت که واحد های نظامی جنگی ناتو مستقر در کشور های بالتیک و پولند (حضور و مهارت های بالای محاربوی) را کسب نموده و اکنون رسماً آماده محاربه هستند. این فقط با اتمام مانور نظامی "گرگ آهنین" که بتاریخ ۲۳ جون انجام یافت نشان داده شد.

تبصره من:

امپریالیسم غرب به رهبری امریکا برای یک جنگ جهانی که هدف اولی آن روسیه است آماده گی می گیرد.

تشنج اوضاع در کشور ما افغانستان، گزارش ها تعبیه بیشتری نیرو های داعش در سرحدّات شرقی و شمالی، همزمان به آن اعزام بیشتر، تا ۵۰۰۰ نیروی نظامی تجاوز گر امریکایی، بخشی از این جنگ قدرت است که کشور ما در آتش آن از ۳۸ سال بدین سو سوخته و اکنون به تباهی کامل سوق داده شده است.

با همه این تعداد بی شماری از نیروهای سیاسی ترقّیخواه کشور ما افغانستان که ادعای سیاسی در قبال مسایل کشور را دارند، عملاً در خواب غفلت هستند، و در تب و تاب درونی خویش با تاسف میسوزند و صدای آنچنانی شان که در یک جبهه سیاسی فراگیر باشد، در افق ناپدید است.

= = =

 

منبع: روز نامه آن لاین (یونگی ویلت) و یا دنیای جوان.

 

از قلم همین نویسنده:

* اخوان المسلمین و روابط تاریخی اش با استعمار و امپریالیسم

* ﻭﺳﺎﻳﻞ اطلاعات جمعی ﻭ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ اﺯ آﻥ ﺗﻮﺳﻄ اﻣﭙﺮﻳﺎﻟﻴﺴﻢ ﺟﻬﺎنی، ﻭ ﻧﻘﺶ ﻣﻴﺪﻳﺎی ﺑﺪﻳﻞ در برابر آن

*  چگونه غرب داعش را ایجاد نمود؟

*  برژنسکی طراح اصلی ایجاد گروههای جهادی آدم کش و تروریستان

 

 

 

 

 

توجه:

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

 

www.esalat.org