به بهانهء نودمین سالگردِ استردادِ استقلال افغانستان

دوشنبه، ۱۷ اگست ۲۰۰۹

لومړئ انځور په پغمان کي دخپلواکۍ څلی چي شاه امان الله خان جوړ کړ

 خو دوهم انځور ئې د خپلواکۍ د دښمنانو لخوا د لمنځه وړلو شاهدي ورکوي

زبیر شیرزاد 

تاریخ نزدهم اگست سال روان برابر با ۲۸ اسد ١٣٨٨نودمین سالروز حصول آزادی و استقلال کشورعزیز ما افغانستان و از لحاظ تاریخی، روز افتخار آمیز برای فرد فردِ از هم وطنان غیور و آزادی دوست ما میباشد؛ زیرا به برکت رزم و شمشیرنیاکان آزادیخواه و سلحشور ما نتنها خود به آزادی رسیدیم، بلکه حصول استقلال افغانستان سر آغاز سکلیدن زنجیر استعمار در منطقه و جهان بود که کشور های منطقه یکی پی دیگر از تسلط استعمار و امپریالیزم نجات یافتند و به آزادی رسیدند. اما از اولین روزهای اعلان استقلال کشور دشمنان تاریخی وطن در زد و بند با ارتجاع داخلی و عمال زر خرید آن چون حبیب الله ملقب به بچۀ سقاء، آل یحییی و پیشوایان به ظاهر مذهبی قدعلم کردند و جلو رشد و ترقی و رسیدن به استقلال اقتصادی را مانع شدند. و امروز در نودمین سالروز استقلال کشور، نه آزاد هستیم و نه سرنوشت و ارادۀ کشور و مردم ما به دست ماست؛ به عبارۀ دیگر، با وجود طبل و کرنای فراوان نه از تمامیت ارضی برخوردار هستیم و نه دارای حاکمیت ملی میباشیم و "دموکراسی" صادر شده، تنها زمینهء کشتار هموطنان بیگناه و رونق "تجارت" مواد مخدر را تأمین نموده است و بس.

هموطنان عزیز! آن نیروی استعمارگر را که با قیمت شهادت دهها هزار هموطن از خاک مقدس خویش رانده بودیم، در نودمین سالروز استقلال کشور در زد و بند با ارتجاعی ترین نیروهای بنیادگرا که ایجادگر، تمویل کننده و تسلیح کنندۀ آنها نیز همین صدور کنندگان دموکراسی میباشند؛ میخواهند زمینۀ ادامۀ اشغال دایمی کشور مارا آماده بسازند و به خاطر انتقام جویی از شکست و فرار تاریخی نیاکان خویش، بنام "تعمیل دموکراسی" و "تأمین حقوق بشر" به کشتار هموطنان ما در شرق و غرب و شمال و جنوب میپردازند و با بسیار بی حیایی و گستاخی و بر خلاف تمام نورمهای حقوق بین الدول مدعی سیادت و فرمانروایی حد اقل چهل ساله بر کشور ما میباشند.

اشغال گران باید بدانند که مردم افغانستان بیگانه ستیز اند و توهین و تحقیر را نمی توانند تحمل نمایند و آنها باید درک نمایند که اگر مرم ما دارای امکانات نظامی معادل آنها نمیباشد؛ اما کشورما دارای سنگ است و هر سنگش روزی چون بمب های شما انفجار خواهدکرد. زیرا گفته اند که قهر مردم قهر خداست. و قهر مردم همان سر دادن است؛ کشوری که مردمش به قربانی حاضر باشد بالاخره به آزادی میرسد که اثبات این ادعای ما فداکاری هزاران هزار دلیر مردان بود که سر دادند و تحت قیادت ارواح شاد غازی امان الله خان به استقلال نایل شدند. دشمنان ما فراموش نکنند که صاحب این سرزمین افغانهاست؛ هیچ کشور و هیچ قدرت و هیچ سازمان نظامی "مقتدر" نمیتواند صاحب این سرزمین شود و مدعی سیادت چهل ساله بر آن. همچنان نباید فراموش کرد که مبارزه برای حصول استقلال و آزادی حق مسلم مردم تحت استعمار و اشغال میباشد.

هموطنان شرافتمند!

امروز ما آزاد نیستیم و هیچ انسان با احساس که دارای وجدان بیدار باشد نخواهد گفت افغانستان کشور اشغال شده نیست. بناً برماست تا تمام نیروهای ملی دموکرات و ترقیخواه از راه مبارزۀ مسالمت آمیز به خاطر آزادی وطن سهم میهنی خودرا ادا نمایند.

سازش و خاموشی در برابر اشغال به هرشکلی که باشد خیانت است. خاموشی در برابر قتل هزاران هزار مردم بیگناه، خاموشی در برابر تهدید و تحقیر، خاموشی در برابر فرستادن مردم بیگناه به سوی زندان های مخوف اشغالگران، خاموشی در برابر ویران ساختن خانه های گلی ما، خاموشی در برابر بی عدالتی، ترویج فساد اخلاقی، قاچاق مواد مخدر خصلت فرزندان اصیل این وطن نمیباشد. باید دانست در تسلیمی و خاموشی بالاخره مرگ من و تو و ویرانی خانۀ مشترک ما رسیدنیست.

 

مرگ بر دشمنان انسان و انسانیت!

مبارزه در راه آزادی وطن سر انجام به پیروزی میرسد.

درود بر روح شهدای را آزادی و استقلال کشور!

 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org