بنام خداوند جان و خرد

یکشنبه، ۳۱  می ۲۰۰۹

اعلامیهء هیأت اجرائیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

 

هیأت اجرائیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا افتخار دارد که با کمال مسرت به اطلاع حقوقدانان افغان در اروپا میرساند که :

انجمن شان در اروپا که در جلسه ۲۸ فبروری سال جاری در شهر هامبورک ایجاد گردیده بود، فعال بوده و در چند روز اخیر بعد از طی مراحل ثبت و راجستر، به مثابه یک اُرگان حقوقی در خدمت هموطنان قرارمیگیرد.

اساسنامه انجمن غرض آگاهی هموطنان یکجا با فورمهء ثبت عضویت در ضمیمه به نشر میرسد، بدین رو با کمال احترام از حقوقدانان ارجمند مقیم اروپا خواهشمند است تا با خانه پری فورمه های مربوطه،عضویت انجمن شان را بدست آورند: یقین کامل وجود دارد که انجمن بمثابه یک نهاد اجتماعی، مسلکی کاملاً مستقل بدون هیچ نوع وابستگی سیاسی، تبعیض و تمایز اجتماعی، ایدیولوژیک، سمتی و زبانی فعالیت خویش را با رعایت اصالت مسلکی و بر طبق احکام اساسنامه به پیش برده و در دفاع از حقوق افغانان و حق حقیقت و بحیث جز لایتجزا جامعه مدنی افغانان بخاطر ایجاد تحکیم حاکمیت قانون در افغانستان تلاش و تحقق معیارهای مدنی در حیات اجتماعی و سیاسی مردم تلاش نموده و در اروپا بحیث مدافع حقوق افغانان و کمک کننده فعال پروبلمهای شان و سهمگیری در مسایل پناهنده گی و انتگریشن و بلند بردن معلومات حقوقی جامعه اروپا، سهم خویش را اداء نماید. انجمن امیدوار است تا حقوقدانان افغان مقیم اروپا در یک جمع آبرومندانه باید بتوانند تجارب گرانبهای ارباب تجربه را به نسل جوان افغان منتقل و از استعداد، دانش و آماده گی آنان که قوانین و پرنسیپهای حقوقی را در اروپا فراگرفته اند به نفع وطن و هموطنان شان زمینه های مساعد را ایجاد نمایند.

هموطنان عزیز! اکنون این یک واقعیت است که افغانان جز اقلیت جوامع اروپائی محسوب میگردند، چگونگی تثبیت موقعیت، احقاق و دفاع از حقوق ما، سهمگیری در مسایل و مصائب وطن و هموطنان در گرو اتحاد و اتفاق ما قرار دارد.

اتفــاق دوستـان باهـم دعای چوشـن است

سختی دوران نه بیند دانه تا در خرمن است

انجمن حقوقدانان افغان در اروپا استدعا دارد که حقوقدانان افغان در اروپا باید در جهت تحقق معمول شریفانه فوق پیشگام باشند، با پیوستن به این انجمن و جمع شان در فضائی برادرانه بخاطر مسلک، فامیلها، وطن و هموطنان شان میتوانند مصدر خدمت گردند.

 

با احترام

پروفیسور دوکتورغلام سخی مصئون

رئیس انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

 

تماس فعلی ما:

a.wasegafari@web.de

 

 

توجه !

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با کسب مجوز کتبی از «اصالت» مجاز است !

کليه ی حقوق بر اساس قوانين کپی رايت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد.

Copyright©2006 Esalat

 

www.esalat.org