Mar 29, 2013 00:14


 

 

دوکتور غلام سرور سخا متخصص امراض روان درمانی در لندن پدر، قمرالبنات سخا مادر؛

احمد شفیق سخا و دوکتور بکتاش سخا برادران؛

کامیلیا اوزون سخا و سیمین سخا خواهران؛

تورگای اوزون شوهر همشیره؛

یولدوز سخا خانم برادر؛

حمیده برنا آصفی، محبوبه ارسلان و راحله منشی زاده خاله ها؛

فضل احمد کامروا، محمد هاشم زحمت و دوکتور شاه محمود سخی کاکا ها؛

دوکتورس شکریه زمان و دوکتورس فهیمه آصفی عمه ها؛

عبدالاحمد منشی زاده و انجنیر عبد السلام منشی زاده ماما ها؛

جمیل برنا آصفی، داود مازیار، محمد آصف همراه، غلام غوث همراه، کاوه ارسلان، احمد جاوید چغتایی و هدایت الله پسران خاله؛

دوکتور غلام حیدر اولسی، عبدالبصیر صمدی، توران اولسی، بابر اولسی پسران ماما؛

دوکتور محمد اسمعیل زمان و عزیزالله آصفی شوهران عمه؛

کنیشکا کامروا، بابک زحمت، عبدالحمید و عبدالواحد پسران کاکا؛

نسبت وفات جوانِ ناکام- بهار سخا دانش آموز دانشگاه حقوق و علوم سیاسی در لندن و سابق رئیسه انجمن محصلان افغانستان مقیم بریتانیا- به اطلاع دوستان و علاقمندان می رسانند، که جنازه مرحومه به روز سه شنبه دوم ماه اپریل ۲۰۱۳ به ساعت یک ظهر از مسجد جامع افغانها واقع هانسلو برداشته شده و در حضیره تویکن هم هانسلو به خاک سپرده میشود.

فاتحه مردانه و زنانه در همان روز از ساعت  سه الی پنج و نیم عصر در مسجد جامع افغانها واقع در هنسلو اخذ میگردد.

انا الله و انا الیه راجعون

آدرس مسجد:

531 Stain Road Honslow TW4 5DP or TW4 5DL

 

آدرس حضیره:

Hospital Bridge Road Twickenham Hounslow TW2

 

 

بهاری که دیگر بر نمیگردد

 


محمد همایون سرخابی

 

درست چند روزی از سفرِ بی بازگشتِ بهار میگذرد، از سفرِ بی بازگشتِ بهاری که صدها آرزوی نا فرجام را توشه راه و هزاران امید خفته را با خود به ارمغان دارد .

بهارِ نازنینِ که از صلابت بی نظیر گفتار و خضوع کم نظیر اخلاق والای انسانی بر خوردار بود، بی درنگ همه را شوکی و حیرت زده ساخت و حتی نه میگذارد تا غم نامه ای را در سوگ او انشاء نمایم، زیرا غم بیکران نبود او از یک سو و جوشش سرمای زمستان و ریزش قطره های اشک روی کاغذ از سوی دیگر مرا عاجز، قاصر و ناتوان ساخته است.

بهارِ زیبا، فرزانه فرزندِ دوکتور غلام سرور سخا متخصص امراض روان درمانی در لندن است، او الگوی از شهامت و سمبل از خوبی های تربیتی و زیبایی های انسانی بود. او از کودکی الی نو جوانی جز فرا گیری علم و دانش و عشق به میهن، کار و آرزوی در دل نداشت و بی صبورانه تلاش میورزید تا دیپلوم ماستری خود را در رشته حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه حقوق لندن بدست آورد و جهت دفاع از حقوق مستضعفان کشور راهی افغانستان گردد.

ولی هیولای نا بهنگام مرگ، چنان در باغ هستی گل همیشه بهار، این غنچۀ خندان یورش برد، که نتنها، پدر، مادر، اعضای خانواده، بل همه دوستان و هم رزمانش را نیز سخت حیرت زده و سوگوار نمود.  

به تاریخ ۲۳ ماه مارچ سال روان ۲۰۱۳ ترسایی اهریمن مرگ با برچیدن گل همیشه بهار بساط خوشی و نشاط را نیز از خانواده دوکتور سخا رفیق دیرینه ام ربود و پیام نا باورانه خاموشی شمع زندگی بهار زیبای شان را با تلخ کامی اعلام و نگذاشت بهار زیبای آنها به آرزو های نافرجامش فائق آید.  

بهار اسم با مسمی داشت و گل تبسم شادی همیش بر لبان او نقش بسته بود. دریغا که او دیگر خاموشی ابدی اختیار نموده و رخ به نقاب خاک کشیده است.

وا حسرتا! که گل همیشه بهار ما برای همیش خشکیده و دیگر غنچه گل تبسم بر لبان ندارد و نه میتوانم با استعمال جملات، واژه ها و کلمات، خاموشی نا باورانه شمع زندگی بهار را بیان نمایم ولی به این وسیله این ضایعه بزرگ ملی را به پدر، مادر و همه اعضای خانواده و دوستان بهار ناکام بیان داشته و خود را به این جمله تسلی بدهم که، مرگ پایان زندگی به نابخردان و آغاز جاودانگی برای فرزانگان است.

و من الله التوفیق

محمد همایون سرخابی از لندن

۲۷ ماه مارچ ۲۰۱۳

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org