چهارشنبه، ۹ دسامبر  ۲۰۰۹

فساد در افغانستان:

 فساد همگانیست . . .!

اشغالگران+ حکومت وابسته+ "قهرمانان" دورۀ جهادی،

 فساد اداری را محو میسازند!!

در رابطه به "فساد اداری" در افغانستان نمایشات گسترده ای، در خود کشور، منطقه و جهان، در عرصه های گوناگون، به تماشاه گذاشته شد، و هنوز هم ادامه دارد!

درین نمایشات تلویزیونی و مطبوعاتی، بازیگران هرکدام به نوبۀ خود نقش دلسوزانه، یا تهدید آمیز، و یا نصیحت دار، و یا بشکل سردرگمی بازی نموده، تلاش ورزیده است موضعگیری "عادلانه" خویشرا در دفاع از منافع علیای کشور و مردم افغغانستان برملا سازد!

این نمایشات خصلت بین المللی را دارا بوده، زیرا بازیگران بلندپایه آمریکائی، اروپائی و حتی "اسلامی" در آن شرکت ورزیده اند.

رئیس جمهور "انتخابی" افغانستان، بنوبه خود، بعد از ختم مراسم "تحلیف" در تکیه به دو "قهرمان" دوره "جهادی"، "مارشال" فهیم، و روحانی "بزرگوار" خلیلی، از طرف راست و چپ، و در محاصرۀ تشکل یافته چهل کشور اشغالگر، با سوگند اعلام میدارد که جلو "فساد اداری"، "مواد مخدر" را مجدانه خواهد گرفت! اما دروغ مصلحتی، هیچ وقت شاخدار نبوده است!! بهر صورت باید پرده از روی دروغ افگنی ها برداشته شود!

مدت هشتسال، از تسلط اشغالگران نظامی خارجی- آمریکا، ناتو و متحدینشان در افغانستان، که زیر پوشش جنگ علیه "تروریزم" و "بازسازی" ویرانی ها، آزادی، استقلال، تمامیت ارضی و وحدت ملی را پایمال کرده اند، میگذرد. درین سالهای متمادی نه تنها تروریستان "القاعده" اسامه بن لادن و "طالبان" و "حزب اسلامی" گلبدین به جای خود باقی ماندند، بلکه شیوه های دهشت افگنی و ویرانگری شان گسترش و ارتقا یافته است، و پایگاههای مستحکمتر نظامی و آموزشی را بویژه آنطرف خط دیورند بدست آورده اند و پلانهای خودرا منظماً سازماندهی مینمایند. استخبارات و ارگانهای نظامی پاکستان به دستور باداران خارجی بویژه انگلیس، کمک های همه جانبه را بمنظور هماهنگی تقدیم میدارند! مافیای چندین ملیتی تروریستی بین المللی در تولید و تجارت مواد مخدر، پیشبرد فعالیت های جاسوسی و استخباراتی کشورهای مختلف، بنیادها و ارگانهای به اصطلاح "امنیتی" شخصی و خودگردان- فاقد مجوزه های رسمی- در انجام کارهای قاچاقبری، جعل کاری و جعل سازی، چپاول، اختطاف و ربودن زنان و اطفال، تجاوز های جنسی ازادانه فعالیت مینمایند! رسانه های گروهی خصمانه در پخش تبلیغات، دروغ افگنی ها و طرحهای عوامفریبانه، غرض منحرف و مغشوش ساختن اذهان عامه پلانهای خودرا بشکل گسترده پیش میبرند! مداخلات خارجی بخصوص از طرف پاکستان، ایران، عربستان سعودی، امارات عربی متحد و غیره کشورهای مرتجع عربی، هنوزهم بشکل رسواتر آن ادامه دارد!

جنگ سالاران تروریستی "مجاهد"، تمام ارگانهای قوای مقننه، اجرائیه و قضائیه، مقامات و وزارت خانه های کلیدی را- وزارت دفاع، داخله، و امنیت ملی، والی ها شاروالیها و غیره را- در دست دارند.

قوماندانان مسلح، و دیپو های پُر از اسلحه و جنگ افزارها همه و همه کمافی السابق نگهداری میشوند! بانک ها، تجارتخانه ها، بلدنگ های آسمان خراش، بسیاری از مؤسسات اقتصادی، تجارتی، ترانسپورتی و شرکت های هوانوردی، و سرمایه گذاری در داخل و خارج در تصرف و ملکیت شان درآورده شده، و زیر فرمان شان سازماندهی میشود. فابریکه های تولید و آماده سازی مواد مخدر مربوط گروههای تروریست "مجاهد" در مناطق ماورای خط "دیورند" و در نقاط مختلف پاکستان به کارهای تولیدی نامشروع خود ادامه میدهند. ملیارد ها دالر به حسابات بانکی آنان از چور و چپاول دورۀ "جهادی" فعالیت ها و تجارت نامشروع و غیره، سرازیر شده و میشود!

حکومت ها مطابق با پلانهای درازمدت استثمارگران و اشغالگران خارجی، تشکیل، کادرها، مقامات و پُست های ذی اهمیت دولتی، اداری و نظامی مطابق به خواهشات آنان، تشخیص و ایجاد میشود!

در چنین شرایط و اوضاع پیچیدۀ ناگوار که آزادی، استقلال، خودارادیت، تمامیت ارضی و وحدت ملی و حقوق مردم در تمام عرصه ها، پایمال گردیده است، چه تصوری میتوان داشت، که رژیم وابسته و گوش به فرمان، به جانبداری از منافع خلقهای افغانستان و در دفاع از نیازمندیهای ملی، گام بردارد! و کشور را از فساد، بی اعتنائی، اعمال زور، ظلم و ستم نجات، و اراده "قانون" و "عدالت" را تعمیم بخشد! حکومت موجوده و هر حکومت دیگری که بوجود آید، زائیده همین شرایط و اوضاع بوده، و اجرای پلانهای ناگوار را بدوش خواهد داشت! و به هیچ وجه نمیتواند علیه مواضع ضدملی قرار گیرد و موضعگیری "سالمی" را اختیار نماید!

فساد در افغانستان، جزو مظالم و بدبختی های همگانیست! و به مبارزه همگانی ملی، نیاز قاطع و کلی دارد، و چنین اقدامی در دستیابی با آزادی، استقلال، حاکمیت ملی، تمامیت ارضی، دموکراسی و عدالت اجتماعی، تحقق خواهد یافت.

با پیروزی و به پا ایستاد شدن حکومت و ارگانهای ملی و دموکراتیک انتخابی دارای قانونیت و دور از هرگونه وابسته گی خارجی، ریشه کن ساختن بنیادهای ترور اختناق، ظلم و ستم و چپاولگری، در وجود ماهیت اشغالگران خارجی، اختاپوت مافیای چند ملیتی، اَوباشان و اجیران "القاعده"، "طالبان"، تروریستان و جنگ سالاران "مجاهد"، تاجران مواد مخدر، بازیگران جاسوسی و استخباراتی و دهشت افگنی، مالکان و وارثان انبارهای اسلحه و جنگ افزارها، و قاچاق بران، مداخله گران رنگارنگ خارجی! تعمیم و تحکیم پایه های دموکراسی، قانونیت و عدالت، در آنوقت میتواند به سوی محو فساد همگانی گام برداشت!

 

گزارشگر «اصالت» از کابل

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org