همسر خرد ظابط امریکایی، قاتل افغانستان، کاریلین بلس در یک مصاحبه تلویزیونی لب به سخن گشوده و اتهام های وارده بر شوهرش را غیر قابل باور خواند. اکنون جزئیات جدیدی در مورد آن رخداد افشا شده اند.

 

 

این خردظابط آمریکایی که متهم به قتل ۱۷ تن افراد غیر نظامی افغان میباشد را همسرش امروز در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال NBC به دفاع گرفت. او اتهام های وارده بر شوهرش را غیر قابل باور دانست. کریلین بلس اظهار کرد که «شوهرش روبرت یک شخص «برده بار و متین است».

 او بعد از حوادث یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ به قوای مسلح پیوست تا «از فامیل، دوستان و سرزمین خویش دفاع نماید».

 بلس در بی باوری اش به اتهام ها و در حمایت از همسرش چنین ادامه داد: «او کودکان را دوست دارد، او حتا خودش هنوز مانند یک کودک است. من نمیدانم در آنجا چه گذشته است، اما او هیچ گاهی ... . او کودکان را دوست دارد و هرگز این کار را نخواهد کرد.»

بر روبرت بلس اتهام وارد است که درست دو هفته قبل او قرارگاه نظامی خود را در جنوب افغانستان ترک کرده و ۹ تن کودک و ۸ تن بزرگسال های افغان را به قتل رسانیده است. در حال حاضر این خردظابط در زندان لیون ورت در ایالت کنزاس آمریکا در توقیف بسر میبرد.

 

 

سو قصد در دو مرحله

 این خردظابط آمریکایی که متهم به کشتار در جنوب افغانستان میباشد، بر اساس گزارش مطبوعات، این عمل را در دو نوبت انجام داده است. «نیویارک تایمز» دیروز بر اساس گزارش یک افسر پولیس که نامش افشا نشده این موضوع را که از پرسش های اخیر بدست آمده، نشر کرد. خردظابط مذکور بتاریخ ۱۱ ماه مارچ سال جاری از قرارگاه خویش خارج شده و بعد از انجام قتل دوباره به قرارگاه برگشته است. سپس شام ناوقت دوباره قرارگاه را به منظور ادامه کشتار افغانها ترک نموده است. بیشترین قربانیان از جمع ۱۷ تن را کودکان و زنان تشکیل میدهند. دادگاه نظامی ایالات متحده بلس را بروز جمعه به جرم هفده قتل متهم نمود. این دادگاه ضمنا شش جرم دیگر سوقصد و حمله را بر وی اتهام وارد نموده است.

بر اساس اظهارات اردوی آمریکا، بالای بلس حکم اعدام میتواند صادر شود. ولی حد اقل جزا برای وی حبس ابد خواهد بود. اضافه بر آن در صورت محکومیت متهم به جرم، موصوف از مسلک نظامی بمثابه یک جنایت کار طرد خواهد شد و هرنوع ادعایش بر دادگاه در خصوص قبول مصارف مالی مردود شمرده میشود.

بلس در توقیف کنزاس

 طی یک بازرسی باید تثبیت گردد که آیا شواهد کافی برای محاکمه در ایالات متحده کفایت میکند یا خیر. اقارب قربانیان انجام محاکمه کشتار متذکره را در خاک افغانستان تقاضا نموده اند. در حال حاضر خردظابط مذکور در ایالت کنزاس ایالات متحده در محل نظامی بنام فورت لیفین ورت در توقیف بسر میبرد. بر اساس اظهارات یک منبع نظامی ایالات متحده «احتمال بیشتر از گمان» وجود دارد که بلس به محکمه ایالات متحده تسلیم داده شود.

 برای مشاهده عکس های این کشتار به روی آدرس زیر فشار دهید.

 

http://www.derbund.ch/ausland/amerika/Mein-Mann-ist-sehr-mutig-sehr-tapfer/story/15757558

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

 

www.esalat.org