محترم امان معاشر، خبرنگار آزاد

پنجشنبه، ۲۶  مارچ  ۲۰۰۹

ورزش نماد حیاتِ سالم اجتماعی در جامعه فرهنگی است. سپورت تبعیض، ملیت، سمت، رنگ پوست، مذهب و سیاست نمی شناسد. سپورت رقابت سالم در میدان مسابقات است که ورزشکاران با نیرو و هنر خود به منظور کسب افتخارات و کامیابی می رزمند.

خبرنگار ما در رابطه صحبتی دارد با یک نو جوان افغان که نام خود را به عنوان قهرمان ملی کانادا ثبت نموده است به معرفی با شما عزیز خواننده قرار میدهیم.

خبرنگار: شما خود را معرفی نمایید.

ورزشکار: من سلیمان هستم، مرا دراین جا بنام سلیمان عمر معرف میشناسند. ۱۲ سال دارم و متعلم مکتب در ناحیه سوری شهر وانکوور میباشم.

سوال: سلیمان جان،  شما چه وقت به ورزش تکواندو علاقه گرفتید؟

جواب: من از پنج سالگی به این ورزش علاقه گرفتم، همه روزه تمرین میکردم و بخصوص بعد از انکه شامل مکتب شدم برایم همه شرایط تمرین آماده شد من با آموختن تاکتیک های جدید در هنر ورزشی تکواندو والدین مهربانم و آموزگاران ورزشی ام را متوجه خود ساختم. آنها مرا درین را تشویق نموده همه شرایط را بهتر برایم در اجرای مشق تکواندو آماده کردند.

سوال: سلیمان جان، چه و قت بار اول در مسابقات اشتراک نمودید؟

جواب: من به سن ۹ سالگی با گرفتن کمر بند سیاه تکواندو در مسابقات بین مکاتب در ولایت براتیش کلمبیا اشتراک نموده در همه مسابقات برنده شده مدالهای طلا و قهرمانی در سطح ولایت براتش کلمبیا همراه با تقدیر نامه و دپلومها گرفتم و این موفقیت ها برایم شرایط اشتراک در مسابقات ملی کانادا را نیز آماده ساخت.

سوال: شما چه وقت در مسابقات ملی کانادا اشتراک نمودید؟

جواب: در سال ۲۰۰۶ یک مسابقه بزرگ تکواندو در ولایت سسکچوان کانادا برگزار شد من با اشتراک خود در این مسابقه حریف خود را مغلوب ساخته با گرفتن مدال طلا لقب قهرمان ملی کانادا را بار اول کمایی نموده و این افتخار خود را با اشتراک در مسابقات ملی تکواندو که در ولایت بی سی برگذار شده بود با شکست دادن حریف خود با گرفتن مدالهای طلا و قهرمانی دوباره خود را ثبت نام قهرمان ملی کانادا نمودم. همچنان در مسابقات بزرگ تکواندو در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ در ولایت البرتا نیز با مغلوب ساختن حریف خود مدال طلا مسابقه را بدست آوردم.

سوال: سلیمان جان، در مسابقات خارج از کانادا اشتراک نموده اید؟

جواب: بلی، در مسابقاتِ تکوانکدو که در سال ۲۰۰۸ بین کشور های آسیای شرقی در کوریایی جنوبی برگذار شده بود به نماینده گی از کشور کانادا اشتراک نموده و مدال طلای آن مسابقه بزرگ را به نفع ورزشکاران کانادا بدست آوردم. و همچنان در مسابقه بزرگ تکواندو که در شهر لاس وگس ایالت متحده امریکا برگذار شده بود با اشتراک خود به آسانی برنده مدال طلایی آن مسابقه شناخته شدم.

سوال: سلیمان جان، در مسابقات خود هیچ باخت دارید؟

جواب: نخیر، تا بحال در تمام مسابقات تکواندو که اشتراک نموده ام حریف خود را شکست داده ام و مدالهای طلا و کپ های قهرمانی و دیپلوم های افتخاری و تقدیر ها و تحایف نقدی و جنسی گرفته ام.

سوال: سلیمان جان، آرزوی اشتراک در مسابقات جهانی را هم دارید؟

جواب: بلی، قرار است مسابقه بین المللی تکواندو در سال ۲۰۱۰ در سنگاپور برگزار شود من آماده گی میگیرم تا با اشتراک در آن مسابقه مدالهای طلا و لقب قهرمانی را در سطح جهان بدست آورم.

سوال: سلیمان جان، قسمیکه شما در ابتدا گفتید متعلم مکتب هستید و در مسابقات اشتراک نموده و همه روزه تمرین دارید. درسهای مکتب خود را چه وقت میخوانید؟

جواب: درسهای مکتب وظیفه اول من است، به درسهای مکتب خود علاقه بیشتر دارم، وظایف خانه گی خود را به وقت اجرا میکنم و تا به حال در تمام مضامین مکتب نمرات اعلی دارم .

سوال: سلیمان جان، شما از نام افغانها میخواهید در مسبقات اشتراک نموده این افتخارات را فخر کشور افغانستان سازید؟

جواب: در افغانستان همیشه جنگ است من میخواهم از نام کشور صلح که در آن زنده گی دارم مسابقه نمایم .

سوال: سلیمان جان، درین همه وظایف شما کی به شما همکاری میکند ؟

جواب: شکر در جامعه آرام زنده گی دارم، مربیان خوب در مکتبم، پدر و مادر مهربانم که همه کامیابی هایم ثمره تعلیمات و کوشش آنهاست من آنها را دوست دارم آنها مرا همکاری مینمایند.

ارجمند خواننده: وقیکه از سلیمان جان در رابطه به مدالها و مدارک افتخاری دست داشته اش از مسابقات تکواندو پرسیدم بکسی از مدالهای که همه طلا است و کپ های قهرمانی است همراه با تصدیق نامه ها ودیپلوم های اقتخاری فلم و فوتو ها در حال اجرای مسابقه نزدم آورد که از معرفی به تفصیل آن گذشته نمونه مثال چند فوتوی آن قهرمان نوجوان را به نمایش شما میگذارم.

افتخارات و کامیابی سلیمان جان را برای مربی ها و والدین مهربانش مبارک گفته برای هموطن جوان ورزشکار قهرمان ما پرواز بلند در آسمان آرزو هایش می طلبم.

 

ای کاش وطن ما آرام شود و هزار ها قهرمان همچو سلیمان قهرمان، افتخار و غرور هر یکی ماست از نام وطن در مسابقات ورزشی اشتراک نموده در اجتماع های بزرگ بین المللی بیرق وطن مارا با افتخار بلند نمایند.

 

امان معاشر

 

توجه !

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با کسب مجوز کتبی از «اصالت» مجاز است !

کليه ی حقوق بر اساس قوانين کپی رايت  محفوظ و متعلق به «
اصالت» می باشد.

Copyright©2006 Esalat

 

 www.esalat.org