دوشنبه، ۲۹ جون ۲۰۰۹

روز پدر را در شهر وانکوور طی محفلی گرامی داشتند

 

اعضای خانهء فرهنگی (مولانا) و مرکز آموزش موسیقی به اشتراک عده ی از هموطنان ما طی محفل با شکوهی از روز پدر تجلیل به عمل آوردند.

این محفل روز ۱۹ جون در سالون خانهء فرهنگی (مولانا) واقع در ناحیهء برنابی شهر وانکوور برگذار گردید.

درین محفل محترم مجید ( قیام) رییس خانهء فرهنگی (مولانا) صحبت نموده ضمن تبریکی این روز پر مهر به پدران محترم گفت: "تقدیر حیات ما را در غربت کشانیده است، بیایید با همدیگر چون قوم واحد مهر بندیم، بزرگان و پدران خود را گرامی داریم تا در پیری گرامی و عزیز فرزندان خود گردیم".

سپس امان معاشر یکی از فعالین خانهء فرهنگی (مولانا) روز پدر را به همه پدران محترم تبریک گفته افزود: "خانهء فرهنگی (مولانا)ی بزرگ را درگاه معرفت و روشنگری و منبع الهام دوستی قرار داده این نشست ها را پیوند مهر فرهنگ دوستان ساخته نمونه دوستی و صمیمیت بر دیگران و نسل های بعدی گردیم".

متعاقباً محترم اسحاق (ثنا) شاعر دوست داشتنی و شناخته شدۀ ما با به خوانش گرفتن قطعه شعری از سروده هایش در وصف پدر صحبت نموده گفت: "این روز گرامی را به پدران محترم و به خصوص به پدرانیکه هر لحظهء زنده گی شانرا وقف تربیهء سالم فرزندانشان نموده و در بهبود شخصیت آنها از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نمی وزند از صمیم قلب مبارک میگویم".

سپس شاعران هر یک  شاعر نازک سخن عبدالکبیر (فرخاری)، حاجی محمد طاهر (امیری) با شعر انتخابی اش از کتاب قوطی اعطار از نوشتهء محترم حاجی محمد کبیر (نورزی)، سراج سراج استاد هنر نقاشی و شاعر وطنپرست ما و همچنان شاعر جوان حبیب (یوسفی) هر کدام به نوبه خود روز پدر را به پدران محترم تبریک گفته اشعار و نوشته های شانرا در رابطه به خوانش گرفتند.

متعاقباً نویسنده آگاه و تحلیل گر سیاسی کشور ما محترم انجینیر فضل احمد افغان به نماینده گی از پدران از احساس نیک اعضای خانهء فرهنگی (مولانا) در امر قدر دانی از پدران سپاسگذاری نموده دسته گل زیبای که در دست داشت هر شاخهء آنرا به افغانها تشبیح نموده گفت: "ما درین جا افغانهای کانادایی یاد میشویم چون شاخه های همین دسته گل هستیم که در گلدان کانادا باید تربیه شویم. اگر پرورش سالم نیابیم گلها خشک میشود و گلدان باقی می ماند یعنی کلمهء افغان بودن ما همراه با فرهنگ و زبان ما از بین میرود".

هکذآ درین محفل کتاب رهنمود دهنده در فعالیت خانهء فرهنگی (مولانا) که توسط شخصیت بزرگ تاریخی و ادبی کشور ما محترم آصف آهنگ ترتیب و ارسال گردیده بودند توسط امان معاشر به حاضرین معرفی گردید که درصفحهء اول آن چنین آمده است: "برادر نهایت مهربانم قیام صاحب! پس از ادای احترام، اینکه پانزده در پانزده شب شعر را با دوستان موافق بر پا میدارید هر دو به گفته علامه ناصر خسرو قبادیانی بلخی عروس و زیور آن خوانده است، واقعآ زیبا خوانده است. در موسیقی وارد نبوده ولی همان کمپوز های که با شعر زیبا سروده میشود انسانرا از عالمی به عالمی کاملآ معنوی می برد.

نویسنده این عمل شما و رفیق های شما را تبریک گفته و امیدوارم که این ابتکار شما مکتب پر فیض گردد که همه روشنفکران به ویژه جوانان جدیت کنند تا هم موسیقی و شعر و ادب فارسی که زبان باستانی ماست و غنای بزرگ و عظیم دارد آشنا گردند".

محفل با اجرای کنسرت توسط هنرمندان موفق مرکز آموزش موسیقی خانهء فرهنگی (مولانا) خاتمه یافت.

همچنان گزارشگر ما از شهر کلگری خبر می دهد که محترمه نسرین (جمال زاده) یکی از فعالین خانهء فرهنگی (مولانا) روز ۲۰ جون در کنسرتِ که از طرف هنرمندان دوستداشتنی کشور ما محترمه نغمه و مژده (جمال زاده) اجرا گردید با تبریکی روز پدر سلامها و پیامهای نیک اعضای خانهء فرهنگی (مولانا) را به هموطنان ما در شهر کلگری کانادا رسانیده و جریدۀ (قیام) نشریهء خانهء فرهنگی (مولانا) را به حاضرین توزیع نمودند.

 

 امان معاشر 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org