دوشنبه، ۲۹ جون ۲۰۰۹

یاد بود از سی و مین سالگرد وفات مرحوم احمد ظاهر

 در شهر وانکوور

در عکسها مرحوم احمد ظاهر و محترم همایون (ایشان) و طاهر امیری هنر مندان مرکز آموزشی موسیقی خانهء فرهنگی (مولانا) به اشتراک عده ی از دوستداران هنری و فرهنگی خویش به خاطر یاد بود از خاطره های هنری هنرمند فقید احمد ظاهر روز جمعه ۱۹ ماه جون در سالون خانهء فرهنگی (مولانا) واقع در ناحیه برنا بی شهر وانکوور مراسم یاد بود را بر پا نمودند.

درین مراسم محترم مجید (قیام) رییس خانهء فرهنگی (مولانا) و مرکز آموزش موسیقی صحبت نموده گفت: "اگر جسماً احمد ظاهر بر دلهای ما داغ گذاشت و رفت اما نوایش در روان خسته دلان و شیدای هنر موسیقی باقی بوده روح غمدلان و دوستداران هنرش را امید عشق و حیات می بخشد".

سپس سید همایون (ایشان) یکی از دوستان نزدیک احمد ظاهر از سجایای نیک مرحومی و استعداد هنری آن که چگونه در آن وقت از طرف هنر دوستانش پذیرایی میگردیدند قصه کرده به سوالات اشتراک کننده گان جواب گفتند.

 

سید همایون به جواب سوال داؤد ( فقیری) یکی از هنر مندان خانهء فرهنگی (مولانا) که چگونه احمد ظاهر فقید وفات نموده؟ از چشم دید خود چنین قصه نمود:

روز ۲۴ جوزا بود که از جاده می گذشتم خواهران را با لباس سیاه در جاده دیدم فکر کردم آنها امتحان دارند شاید به کدام زیارت بروند، وقتیکه نزدیک آنها شده موتر خود را توقف دادم تعدادی از آن خواهران نزدیک موتر با شتاب آمده پرسیدند احمد ظاهر کجاست؟ چرا کشته شده؟، من به تشویش شده به خانهء احمد ظاهر رفتم دیدم دوستان زیاد جمع شده و مرحوم احمد ظاهر بروی تابوت در روی حویلی رنگش همچو انار سرخ ولی جای یک مرمی بالای چشمش داغ گذاشته بود.

متعاقباً تعدادی از هنر مندان، شاعران و نویسنده گان حاضر در مراسم هر یک به نوبه خود روی ستیژ آمده با درود و درد و اندوه اشعار و نوشته های شانرا در رابطه به خوانش گرفتند.

در محفل مجلهء نشریهء زن به حاضرین قسم تحفهء ادارۀ نشریهء زن توزیع گردید.

مراسم با اجرای کنسرت توسط هنرمندان مرکز آموزشی خانهء فرهنگی (مولانا) به یاد از احمد ظاهر فقید خاتمه یافت.

 

 امان معاشر 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org