مجلهء بانو که يک رسانه چاپی ميباشد، در حوزه های فرهنگی، هنری، سياسی و تنويری برای زنان جديد ترين مطالب تازه را که در ساير رسانه ها انتشار نيافته باشد برگزيده و به چاپ ميرساند.

مجله بانو تحت نظر ناهيد صديق علومی مدير مسوؤل آن در کشورهالند بسته بندی و در کشور اتريش با مساعی غوث الدين مير بنياد گذار و صاحب امتياز آن چاپ و در سراسر اروپا، همچنان امريکا، کانادا، آستراليا و داخل کشور توزيع  و پخش ميشود.

در صفحه های اختصاصی فصلنامهء بانو:

- مسايل و بررسی های تحليلی و حقوقی در مورد زنان افغانستان،

- تشخيص راهها در مقابله با خشونت عليه زنان و کارکرد ها در اين زمينه،

- صحت و سلامتی،

- زن و زيبايی،

- کودکان و نوجوانان،

- زن و پژوهش،

- شعر و ادب،

- زن و جامعه،

- زنان برگزيده و پيشاهنگ،

- (زن، هنر و ادبيات)،

- متود های آشپزی،

- طنز، فکاهی،

- يک دريچه و هزار سخن،

- معرفی و شناسايی زنان پيشتاز،

- نخبه ها، تعميم تجارب آنان و ساير مطالب جالب و ذيربط به بانوان افغان و جهان بازتاب مي يابد.

بانو به همکاری زنان افغان از کشورهای اتريش، هالند، دنمارک، آلمان، بلجيم، فدراتيف روسيه، ناروی، سويدن، امريکا و داخل افغانستان طور رضا کارانه پيش برده ميشود.

اين رسانه تحليلی، خبری، فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای چشمگيری که ناشی از اراده، انگيزه، و تلاشهای پيگير زنان ميباشد، داشته و به سوی ستندرد های ملی و بين المللی گام بر ميدارد.

فصلنامه بانو از جملهء آنعهده رسانه های محدود است که حرفی برای گفتن و مطلبی برای خواندن دارد که روز تا روز مخاطبان بيشتر را به خود جلب نموده است.

اکنون ما در آستانه هفدهمين بهار نشراتی مجله قرار داريم، نخستين شماره مجله در سال ۲۰۰۰ م به نشرات خود آغاز نمود، شماره چهلم سال شانزدهم آن نشر شده و بالای شماره چهل و يکم سال هفدهم آن کار ادامه دارد.

از شماره ۲۹ به بعد که کار گرافيک مجله توسط انجنير مصطفی تيموری پيش برده ميشود،PDF  های مجله وجود دارد که از طريق سايت کانون فرهنگ افغان در اتريش نیز قابل دسترسی میباشد.

بنابر مهربانی و همکاری متقابل فرهنگی سايت وزين «اصالت» در نظر داریم که اين پی دی اف ها در اختيار خواننده گان عزیز «اصالت» قرار داده شود، همچنان در آینده مقدور خواهد بود تا پژوهشگران جوان برای کار های ژورنالستيک شان آنرا منحيث يک ريفرنس مورد کاربرد قرار دهند.

هر گاه از نگاه تخنيکی مقدور باشد، چه بهتر که در کنار کتابخانه دريچه يی برای مجله ها وروزنامه ها گشایش يابد و مجله بانو در آنجا قرار داده شود.

به اميد همسویی های ژرفتر فرهنگی و ادبی.

 

لُطفاً روی تصویر فشار وارد نمایید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org