دوستان عزیز به سایت اصالت خوش آمدید !        اگر زنده ماندن بقیمت تن دادن به پستی، گذشتن از حیثیت و آبرو و پا ماندن بالای عقاید سیاسی باشد، مرگ صد بار بر آن شرف دارد           دوستان عزیز به سایت اصالت خوش آمدید !      دوستان عزیز به سایت اصالت خوش آمدید !          اگر زنده ماندن بقیمت تن دادن به پستی، گذشتن از حیثیت و آبرو و پا ماندن بالای عقاید سیاسی باشد، مرگ صد بار بر آن شرف دارد اگر تمام تاريکيهاي دنيا با هم جمع شوند روشنايي شمع کوچکي را نيز نميتوانند خاموش کنند     اگر تمام تاريکيهاي دنيا با هم جمع شوند روشنايي شمع کوچکي را نيز نميتوانند خاموش کنند  
 

 
 


ناشر افکار دموکراتیکِ خلق افغانستان

اهداء به فرزند اصیل خلق افغانستان ببرک کارمل بانی ح.د.خ.ا. و رهبر زحمتکشان کشور
 

 
   

 

 

کنفرانس مطبوعاتی جنرال گروموف، قوماندان قطعات محدود نظامی اتحاد شوروی، به تاریخ ۱۵ می ۱۹۸۸ با خبرنگاران و ژورنالیستان داخلی و خارجی در شهر کابل دربارۀ عودتِ قطعات محدود نظامی اتحاد شوروی از افغانستان

*     *     *

"نیروهای شوروی بعد از انجام وظایف انترناسیونالیستی به کشورشان عودت میکنند. خروج نیروها به معنی عقب نشینی نمیباشد. از یک طرف این به معنی انجام وظایف انترناسیونالیستی میباشد و از جانب دیگر به معنی تطبیق توافقنامه های ژنیو میباشد. من فکر میکنم شما تفاوت میان عقب نشینی و تطبیق توافقنامه های ژنیو را می فهمید.

از جانب دیگر، طی این همه سالهای اخیر هیچ کدام، حتی کوچکترین جزوتام نیروهای شوروی در افغانستان در مقابل دشمن عقب نشینی نکرده، یک پوسته را رها نکرده و موضع خودرا به دشمن تسلیم نکرده است. در مجموع، دربارۀ هیچگونه شکست نظامی اصلاً حرفی در میان بوده نمیتواند. در هر جنگ ضایعات انسانی، تخنیکی و تجهیزات نطامی حتمی میباشد."

 

جنرال گروموف

 

 

 

 

 

مقالات

 

   
     
 

رفقا، دوستان عزیز !  لطفاً نظرات، پیشنهادات، انتقادات، مقاله ها، نوشته ها، مضامین و مطالب علمی و تحلیلی خود را جهتِ نشر به ادرسهای پوست الکترونیکی سایت بفرستید:

admin@esalat.org

esalatadmin@hotmail.com

صاحب امتیاز و مدیر مسوول : انجنیر فضل الرحیم همت

کليه ی حقوق بر اساس قوانين کپی رايت  محفوظ و متعلق به اصالت می باشد.

Copyright2006  Esalat