نامه ها و پیامها

 

Sent :Wednesday, August 16, 2006 10:34 PM

 سایت مقبول شما را دیدم ، به شما تبریک میگویم، آرزوی موفقیت های زیادِ برای شما در امری مبارزهء دادخواهانه ی انسانِ زحمتکش را دارم، اُمید است سایت شما مشعل مبارزاتی دایماً افروخته در راه ترقی و عدالت اجتماعی باشد.

 سِتایش

 

Date:   Thu, 31 Aug 2006 19:36

 سلام دوست عزیز !

 سایت شما یک سایت آموزنده و خوب است، شما زنده باشید.

 خدا حافظ

روح الله ت.

 

Date: Th, 7 Sep 2006 14:30

 به گرداننده گان سایت وزین اصالت !

اجازه دهید که سلام های گرم خود را نثار تک تک شما دست اندرکارانِ سایتِ وزینِ اصالت نموده ، و ثانیاً پیروزی های چشمگیری شما را در عرصه های کار و فعالیت سیاسی و فرهنگی تان در مبارزه بخاطر رفاه و سعادت مردم ستمدیدهء کشور ما افغانستان ، تامین صلح و عدالت اجتماعی در کشور و مبارزه بر ضد استثمار و استعمار و رهایی انسانِ زحمتکش از یوغ استثمار آرزو مینمایم. درود و افتخارِ جاویدان بر همهء گردانندگان سایت اصالت که جسارت نموده ، بخاطرِ گرامیداشت و یادبود از شخصیت و زعیمِ بزرگِ سیاسی و تاریخی کشور و مردم ما زنده نام ببرک کارمل ، این سایت را افتتاح نموده و به ایشان اهدا نمودید. اُمیدوارم که اصالت خویش را ، همانگونه که از نام سایت شما که به مفهوم ریشه داشتن در اصل میباشد ، برای همیشه حفظ نموده و در مبارزه تان بخاطر انسانِ زحمتکش و تامین عدالت اجتماعی در کشور محبوبِ ما افغانستان موفق و کامیاب باشید.

 هموطن شما نرگس م. از شهر باستانی هرات

 

 

Sent : Monday, September 18, 2006 9:45 PM

     سلام و دورود به شما !

   از آغاز فعالیت سایت تان خوشحالم و آن را اقدام مُفید میدانم و برای تان موفقیت آرزو میکنم.

    نامه ی مفصل را بعداً ارسال میکنم.

با دورود های گرم. جلیل پُرشور

 

یادداشت اصالت عنوانی دوست محترم راتب زمان

  هموطن عزیز راتب زمان گرامی !

  گرداننده های سایت اصالت نیز به نوبه خود خدمت شما دوست گرامی عرض سلام و ادب دارند.

نامه ی محبت آمیز شما به اداره ی سایت اصالت مواصلت نمود که از شما قلباً سپاسگزاریم. همکاران سایت نامه ی شما دوست گرانقدر را با امانت داری کامل، همانگونه که شما خود مشاهده و مطالعه میکنید، به نشر رسانیدند که ما اُمیدواریم این اولین و آخرین نامه ی شما عنوانی سایتِ اصالت نبوده و در آینده ها هم به مثابهء یکی از همکاران فعال سایت و عضوه جنبش چپ انقلابی کشور به همکاری تان ادامه دهید و با پیشنهادات و انتقاداتِ رفیقانهء انقلابی تان، مطالب، نوشته های تحلیلی- علمی و مقالاتِ تان سایتِ اصالت را غنا بخشید.

دوست گرانقدر! یک مسأله را شما نباید فراموش کنید که مطالب منتشره در سایت به هیچوجه بیانگرِ دیدگاه اصالت نمیباشد و بیانگرِ دیدگاه نویسنده های آن میباشد، همانگونه که نامه ی شما بیانگرِ دیدگاه شما میباشد.

اصالت به نظر و دیدگاه همه دوستان احترام داشته و به دیده ی قدر مینگرد. اصالت به آزادی بیان سخت احترام داشته و مخالف سانسور مطبوعاتی میباشد، مگر اینکه هتک حرمت، تحقیر و توهین صورت نگرفته باشد.

اصالت طرفدارِ نقد و انتقادِ سالم و سازنده میباشد. اصالت به مثابه ی تریبون جنبش چپِ نقاد انقلابی مربوط به تمام نیروهای سالم روشنفکرِ مترقی و انقلابی کشور محبوب ما افغانستان و تمام نیرو های صلحدوست، دیموکرات، آزادی دوست و شماری قابل ملاحظه ی اعضای اصیل و صادق ح.د.خ.ا. و حزب وطن که وفادار به آرمان های آغازین ح.د.خ.ا میباشند و در محراق توجه شان انسان زحمتکش مطرح است، میباشد.

دوست گرامی راتب زمان ! مختصراً بخاطر جلوگیری از سوء تفاهمات این چند سطرِ بالا را نوشتیم و اُمیدواریم سوالات شما در لا بلای آن با وصف آن که مستقیماً متوجه ما نمی باشد، پاسخ یافته باشد.

قابل تذکر است که تا کنون هیچ نوشته ی را که بیانگرِ دیدگاه اصالت باشد در سایت نشر نه شده است، هرگاه چنین مطلب و یا نوشته ی که بیانگرِ دیدگاه اصالت باشد و در سایت به نشر برسد، حتماً در پایان مطلب و یا مقاله بخاطرِ جلوگیری از سوء تفاهم اصالت نوشته میشود که در این صورت مسؤلیت نوشته و پاسخ به آن به عهده ی سایت اصالت میباشد در غیر آن اصالت مسؤلیت هیچ نوشته و یا هم ترجمه ها را بدوش نمیگیرد.

 با تقدیم حُرمت خدمت شما دوست گرامی راتب زمان عزیز.

اصالت

سلام دوست عزیز و گرامی محترم گرداننده ی سایت اصالت !

 سایت فرهنگی و سیاسی شما که تازه به کار آغاز نموده نخستین روز های جوانی خود را عقب میزند و پی پخته شدن و پُر بار شدن در تلاش است. سایت شما که از جمله سایت های روشنگری در خدمت افغان ها قرار دارد مورد تایید و استفادهء بنده قرار دارد. میشود از مضامین و اطلاعات خوبِ در زمینه های مختلف از این سایت بهره بُرد.

ادمین محترم سایت اصالت! طرز دید و تفکر شما قابل احساس و احترام است. همانگونه که شما در ارادت و علاقه ی تان نسبت به رهبری حزب دیموکراتیک خلق افغانستان که دارید باید در نشر و اشاعهء مضامینِ که بالای احساسات و عواطف دیگران به خصوص چپی های روشنفکر و اعضای صدیق حزب دیموکراتیک و بعداً حزب وطن نه تاخت و ایشان را به مثابه ی مشعل داران مبارزین وطن گرامی داشت.

به عنوان مثال شما در اولین صفحه ی سایت تان از محترم ببرک کارمل به مثابه ی یک لیدر، یک قهرمان و یک فرزند اصیل وطن نام بردید که این طرزِ عقیده و تفکر شما قابل درک و احترام است.

مگر محترم دکتور نجیب الله هم به مثابهء فرزند صادق حزب تا ریختاندن خون از حزب وطن و ملتِ افغان دفاع مینمودند.

مسایلی که در رهبری حزب به راه افتاد یک مسأله خاصی بین المللی بود که چار نا چار ببرک کارمل جایش را تعویض میکرد و فردی دیگری جانشین میگردید چنانکه این روند بعد از رهبری گرباچف در تمام ممالک سوسیالیستی رخ داد.

مسأله خاص مورد نظر تکیه دکتور نجیب الله  است که به عوض ببرک کارمل به صفت منشی عمومی حزب و رییس جمهور کشور تعین میگردند. سوال اینجاست آیا دکتور نجیب الله بدون تایید بیروی سیاسی حزب و کنگره ی حزب به این مقام رسیده بود. آیا اینان دیروز به خاطرِ بر کناری ببرک کارمل رای خود را برای  دکتور نجیب الله  به صفت منشی عمومی حزب نه دادند که از جمله محمود بریالی برادر ببرک کارمل هم در بر کناری ببرک کارمل شامل بودند. دکتور نجیب الله در ایام زعامت خود در هر دو بخش یعنی حزب و دولت به مثابهء یک انسان شایسته دلیرانه و صادقانه از عهده ی کار برآمد و به مثابهء یک شخصیت ملی عرض اندام نمودند که از شهکاری ها و وطنپرستی های شان ملت افغان زبان به زبان حکایه میکنند و از شایستگی های این دلیر مردی بی بدیل و فرزندی فرزانه و صدیق وطن تاریخ افغانستان گواه خواهد بود. این مطلب را به پیشگاه ملت غیور افغان میگذاریم که در مورد شخصیت دکتور نجیب الله چی تصمیم میگیرند.

ادمین گرامی سایت اصالت! امروز مورخ ۳۰ -۰۹ - ۲۰۰۶  ساعت ۲۱: ۴۴   دقیقه وارد سایتِ شما شدم چشمم به نامه ی افتاد به عنوان (رییس جمهور قهرمان یا فراری ناکام ) که واقعاً به دیدن و خواندن این نامه متأثر شدم و خواستم نامه ی عنوانی شما ارسال دارم.

ادمین عزیز به نشرِ چنین نامه ها بر علاوهء که از وزنهء سایت فرهنگی و سیاسی تان کاسته میشود موازی با آن خوب ترین دوستان و علاقمندان تانرا از دست میدهید. بد گویی و چرندیات در مقابل یک رهبر حزبی یک ملیونی و یک لیدر تمام عیار مانند دکتور نجیب الله شهید مایه ی خجالت و سر افگنی است. در همچو سایتِ که از سیاست چپ و روشنگری بحث ها آغاذ میگردد چطور میشود قبول کرد که یک رهبر و یک شخصیت ملی را با چنین مقاله های طفلانه موردِ تمسخر قرار داد. اُمید دارم نامهء بنده را که خیلی از کمی و کاستی نیست بعد از ترجمه به دست نشر بسپارید. با سپاس فراوان و دورود های آتشین.

 

راتب زمان هالیند

۳۰ -۰۹ -۲۰۰۶

 

 دوستان ارجمند سلام !

 اجازه دهید مراتب احترام صمیمانهء خویش را به شما تقدیم نموده و بدینوسیله گشایش سایت جدید انترنتی اصالت را برایتان تبریک و تهنیت بگویم.

 اُمیدوارم که اقدام ارزشمند شما نقش موثری را در اشاعهء ارمانهای آغازین ح.د.خ.ا و گسترش اندیشه های چپ و دموکراتیک ایفا نماید.

 به آرزوی اینکه اصالت از تقابل بیجا و بیمورد لفظی و بدگوی های که با تاسف در بعضی از سایت های انترنتی مروج   شده است در امان باشد. موفقیت های مزید برایتان تمنا می کنم.

    با احترام فراوان                        قدوس زریر

koudous@t-online.de

  ‏جمعه‏، 2006‏/10‏/06