به مناسبت اولین سالروز وفات رفیق محمود بریالی

 

 

پنجم دسامبر سال ۲۰۰۷ عیسوی، مصادف است با روز وفات رفیق محمود بریالی یک تن از کادرهای برجسته و شناخته شدۀ سابق ح.د.خ.ا. و یکی ار اساسگذاران فعال نهضتِ فراگیر میهنی.

در این روز شخصیت برجستۀ دیگری از دامان زیبای وطن و از قطار رزمنده گان راه آزادی و صلح و ترقی اجتماعی به ابدیت پیوست. که من این ضایعۀ بزرگ و کمبود رفیق محمود بریالی را به تمام اعضای خانوادۀ محترم شان و تماماً اعضای نهضت ترقی و دموکراسی، و همۀ کسانی که با شخصیت سیاسی و اجتماعی  و کار نامه های شان آشنایی کامل دارند، از طرف خود قلباً تسلیت میگویم.

تاریخ همیشه در خود چهره های اشخاص را با کارنامه های شان نهفته دارد. کار نامه های خوب و بد هر که، قید صفحات تاریخ وطن ما و همچنان تاریخ جهان گردیده و می گردد و بازتاب آن تثبیت هویت ملی و عملکردهای اشخاص را نسبت به همنوعش صفحه به صفحه برای نسلهای حال و آینده اش متجلی میدارد. رفیق محمود بریالی از جملۀ آن شخصیتهای سیاسی جامعۀ ما بود که سراسر حیاتش در راه مبارزه به خاطر صلح و تعالی و آرامش مردمش سپری گردیده و خلق شریف وطن محبوب ما و سایر نیروهای ملی و دموکراتیک آنرا به دیدۀ قدر دیده و خواهند دید. روزی این عملکرد ها در روشنایی تیوری علمی دورانساز، بخاطر اعمار جامعۀ فارغ از استعمار و استثمار و اعمار جامعۀ نوین و بخاطر آرامی و صلح و صفای خلق های زیر ستم مورد قضاوت قرار خواهد گرفت و با یقین کامل گفته میتوانم که در این قضاوتها، مردم عینی و عادلانه قضاوت خواهند کرد.

یکبار دیگر روان رفیق محمود بریالی را شاد و از خداوند متعال بهشت برین برای شان میخواهم.

 

امین الله مفکر امینی

از ایالت منی سوتای امریکا

 

هر گز نمیرد انکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریده عالم دوام ما

  

توجه:

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

 

 

www.esalat.org