نامۀ رفیق احمد فرید حیدری

رفیق عزیز «همت» سلام به شما و همکاران محترم تان تقدیم است. امیدوارم که این پیام من اقبال نشر در سایت وزین «اصالت» ناشر افکارِ دموکراتیک خلق افغانستان  پیدا کند که قبلاً از شما جهان سپاس مینمایم.

رفقا، دوستان و هموطنان عزیز! ۴۵مین سالگرد ح.د.خ.ا. را از عمق قلب به فرد فرد شما تبریک گفته هزاران درود را به روح پاک شهیدان گلگون کفن و رفته گان ما می فرستم. امروز در رابطه به نیم قرن مبارزه حزب ما گفتن لازم نیست چون خدمات فداکاری و مبارزه صادقانه آن در صفحات تاریخ و قلب فرد فرد انسان سرزمین ما ثبت و افتخار است. ما کار کردیم خدمت کردیم اشتباه داشتیم ولی هرگز خیانت به مردم و سرزمین خود مرتکب نشدیم۰ یک عضو حزب ما در عین زمان درس میخواند کار میکرد از کشور مردم خود دفاع میکرد و با کار داوطلبانه به سرسبزی پاک کاری کمک به مردم بود. مزد اش، نان اش، خوشبختی اش و همه چیز اش برای مردم و کشورش بود.

رفقای عزیز! امروز با مطالعه یادداشت کوتاه «اصالت» مروری به ۱۰ سال نموده باید برای ما آفتابی باشد که چطور چند لاشخوری میخواهند با همه چیز حزب ما بازی کرده نمیگذارند که ما با هم متحد و یکپارچه باشیم چون زنده گی ذلیل و حقارت بار خود را در همین حالت میدانند با جرات باید گفت اینها کیها اند اینها سلیمان لایق، سلطانعلی کشتمند، نوراحمد نور، جنرال رفیع، کاویانی، فرید احمد مزدک، عبدالوکیل، عبدالظهور رزمجو، داوُد رزمیار، و چند پایدو چون یاسین بیدار، ودان،  پیوستون، مصطفی روزبه و . . . است که امروز برای ما ۲۰ حزب و فرکسیون جور کردند در حالیکه در پشت پرده همه شان یکجا بوده ما هزارها رفیق را فقط ۵۰ فتنه از هم جدا ساخته و به ریش ما میخندند و ماها با درک این واقعیت هنوز هم خود را فریب میدهیم. شما همین یکسال قبل را به یاد بیاورید-۸۰ مین سالگرد تولد زنده یاد رفیق کارمل را که به ابتکار رفقای «اصالت» سازماندهی شد. چه شور هیجان در بین رفقا بوجود آمد همه روح تازه یافته بودند درست در همان زمان این لاشخوران فتنه انگیز دست به کار شده اعلامیه های وحدت . . . را نشر کردند جلسه ها بود و آنهم مشترک، حزب وطن، نهضت فراگیر . . .، متحد ملی و نهضت آینده و . . . فقط یک هفته بعد آن باز به بازی قبلی همان آش و همان کاسه بود . . . امروز باز هم رفقای عزیز خوب دقیق شوید، درست یکماه قبل رفقای «اصالت» فراخوان ۴۵مین سالگرد حزب محبوب مان را نشر کرد باز اعلامیه های وحدت، طرح های کمیسیون ها تا اطلاعیهء تدویر کنگرۀ حزب وطن در کابل و . . . آیا این همه تصادفی است هرگز نه نه نه فقط آنها وقتیکه میبینند فرزندان واقعی حزب دست به اقدام صادقانه میزنند آتش میگیرند و توطئه، نیرنگ و فریب میبافند تا ما را از ۲۰ به ۴۰ حزب تقسیم کنند.

رفقای عزیز با درک و با تجربه و دردمند، دیگر بس بس بس است! بیایید دست به دست هم داده در خانۀ ویرانه و کهنۀ مشترک ولی پُرافتخار خودمان یعنی حزب شهیدان گلگون کفن مان حزب دموکراتیک خلق افغانستان که تهداب و اساس آنرا پدر معنوی حزب مان زنده یاد رفیق ببرک کارمل دوشادوش شادروان نورمحمد تره کی گذاشته است یکجا شده با وحدت هم دلی سالگرد حزب خود را با کنفرانس وحدت و از سرگیری فعالیت دوبارۀ حزب مان تبدیل نموده در دل تاریخ ثبت گردد. ما راه مقدس خود و شهیدان گلگون کفن مانرا ادامه داده این پرچم مقدس مبارزه را به پرچمداران آیندۀ کشور تقدیم نماییم.

به امید بیداری شهامت و تصمیم گیری اعضای شرافتمند حزب.

احمد فرید حیدری

 

 

    

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

www.esalat.org