جمعه، ۱۹ جون ۲۰۰۹

بازی با ریش ملا (آخند)

اشرف هاشمی

از مدتها پیش موضوع اساسی تبلیغات رادیو تلویزون بی بی سی و سایر وسایل اطلاعات جمعی غرب مستقیم و راست بالای مسلهّ انتخابات ایران می چرخید. هر روز گرم تر از روز دیگر اهنگ انتخابات را زمزمه کنان به گوش شنونده گان و بیننده گان میسرود و انها را تشویق و ترغیب به سوی کاروان انتخاباتی می نمودند. کاندیدان را یکی پی دیگر معرفی٬ از خصوصیات و کرکتر های شان معلومات داده٬ مصاحبه ها ترتیب میدادند و بگو مگو ها را سازمان میدادند.

سالیان قبل در اسنادی معتبری خوانده بودم که چگونه از طریق رادیو بی بي سی فرمان نابودی حکومت داکتر مصدق را داده بودند، این تبلیغات را وقتی دیدیم فهمیدم که اهنگ بازی با ریش ملاها (آخند) ایران را دارند میسرایند. قبل از انکه این موضوع را به بحث بیگریم میخواهم مکث کوتاهی داشته باشم روی حکومات ایران در همسایگی ما.

با آنکه تاریخ و گذشتهء مشترک داریم٬ آریانا و خراسان بودیم اما از زمان جدایی و ایجاد افغانستان همیشه در مخاصمت و زد گیر با افغانستان بوده٬ هرآنچه در زندگی مشترک داشتیم خوب بوده مال ایرانی هاست، ولی آنچه بد و زشت بوده بنام افغان یاد شده مولانای بلخ٬ ابن سینا را از خود میداند و آنانیکه دزد و رهزن بوده افغانی می گویند٬ اگر به گذشته های نه چندان دور نگاه کنیم در زمان شاه ایران ساواک یا این پسر ناتنی (CIA) و انتلجینت سرویس بریتانیا مستقیماً در امور داخلی افغانستان نقش بازی نموده در کشانیدن پای افغانستان در پیمانهای نظامی که علیه اتحادشوروی آن زمان ایجاد شده بود تلاش های مذبوحانه نموده که خوشبختانه ناکام گردیده ورنه چندین دهه قبل افغانستان را پایگاه ناتو می ساخت، با نابودی ساواک رژیم آخندی به همان اندازه که پاکستان در جنایت علیه حاکمیت دولتی (۷۹-۹۲) سهم مغرضانه داشته نقش ایران هم کمتر از آن نبود٬ که این دولت فاسد آخندی از یکسو مخالفین دولت را در خود جاه دادند تعلیم و تربیهء نظامی داده برای قتل مردم افغانستان تجهیز و تمویل نموده از جانبی دیگر این اقلیت کوچک مذهبی (اهل تشییع) افغانستان را که در آنجا پناه برده بود به هشت تنظیم منقسم ساخته تا نتوانند روزی باهم متحد شوند٬ آنها را هم بین خود بجنگ می کشاند و هم در جنگ علیه حکومت آنزمان به کشتن میفرستاند٬ زمانی که حکومت مجاهدین(!) روی کار آمد سفارت ایران ابتدا در جنگ های کابل که کارته سه را خط قرمز میخواند نقش اساسی را بازی نموده بعد زمانیکه منافع خود را در بین افراد شورای نظار دریافت آنانی را که به جنگ تحمیلی کشانیده بود نه اینکه در میدان رها کرد، بلکه به رقیبان اش اسلحه داد تا آنها راخورد و خمیر سازد برای بقاء و ادامهء جنگ داخلی نوت های تقلبی پول افغانی را چاپ٬ هرکی که توان جنگ علیه دیگر را داشت میتوانست به ساده گی از ایران اسلحه بدست اورد برای آنها فرق نداشت که کی است مهم آن بود تا جنگ ادامه یابد و افغانستان به نابودی کشانیده شود، تا دیروز برای مخالفین طالب نغمهء "الله اکبر" میسرود ولی امروز برای طالب میسراید. هزاران افغان ما را کلید جنت داده به سوی مرگ در جنگ های عراق و بوسنی قربانی ساخته و هزاران دیگر را تحت نام مهاجر غیر قانونی در سیه چال های زندان تیل سیاه و غیره و غیره در بند کشانیده است

اما این ملا (اخندها)

چند نفر ملاهی (دزد) حکومتی (خر) دزدیدند

سر تقسیم با آن جنگیدند

چون آنها شدند گرم زد و خورد

امریکا (دزد سوم) حکومت را زد و برد .

براه اندازی زد و بند های درونی یکی از بهترین شیوه از پادرانداختن حریف.

وقتی به چهره نگاه کنی٬ موسوی- کروبی یا احمدی نژاد همه علف های ارزۀ یک چمن اند که ناخواسته رویّیده اند حق حقه ملت ایران را میخورند و بر آنان آنچه میخواهند تحت نام مذهب و دین روا میدارند ولی در بین این ارزه ها آزاد منش و دیگر منش وجودی ندارد کروبی زرد برادر موسوی و احمدی نژاد است. این را نه تنها ملت ایران میداند، بلکه همه جهانیان میداند که این چندمین رییس جمهور ایران است در طی سی سال، ولی یکی پلیدتر از دیگر بوده ولی با آمدن موسوی و یا کروبی وضع بهتر نخواهد شد، اما آنچه که زنگ بیداری را به صدا میاورد درگیری های ذات البینی آنهاست که شرایط برای از هم پاشیدن آنها مساعد میسازد اینجاست که نیروی بیدار سیاسی ایران دست به دست هم دهند و به فریاد ملت بشتابند و بیشتر از این نگذارند ملت بیچارۀ ایران قربانی کلید های پلاستیکی جنت شوند و از حق مشروع زندگی استفاده نبرند.

لانه های فساد چون ایران و پاکستان که همیشه بر کشور ما جنگ را به دستور بادران شان تحمیل نموده امروز خود شان باید حساب بدهند. چه خوش گفته اند که نکن با خویش که عاقبت میاید درپیش. به امیدی روز که واقعاً مراکز اصلی تروریزم (حکومات ایران و پاکستان) برای همیشه نابود گردند و ملت خودشان و ما به آرامش واقعی دست یابند.

پایان

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

 

www.esalat.org