شنبه، ۱۳ اگست ۲۰۱۶     

     
            امین الله مفکر امینی

 

به مناسبت دهمین سالروز فعالیت و نشرات

 سایت پر محتوای «اصالت»

 

 

در قدم اول، دهمین سالروز نشرات سایت پرمحتوای «اصالت» ارگان نشراتی حزب دموکراتیک خلق افغانستان را به محترم انجنیر فضل الرحیم «همت»، صاحب امتیاز سایت و محترم ع . ق . فضلی یک تن از مسؤولان با خرد و زحمتکش این سایت - مسئول نشرات سایت پر محتوای «اصالت»- تبریک گفته و به همین منوال تبریکات خود را به همه ای نویسنده گان، شاعران، طنز نویسان، تحلیل گران، کارتونیست ها و سایر همکاران قلمی آن نیز تهنیت بعرض میرسانم.

باید به صراحت گفت که سایت «اصالت» از ابتدای ایجادش - سیزدهم اگست ۲۰۰۶- تا حال از یک رقم چند هزار نفری بیننده گان به یک رقم عددی بیشتر از یک میلیون و یکصد هزار رسیده است که این خود بیانگر افزایش علاقمندان این سایت قطع نظر از تعلقات شان میباشد .

اگر ما قضاوت ها را دور از وابسته گی ها و تعلقات سیاسی و گروهی، مورد بررسی قرار دهیم و بیطرفانه بــه قضاوت بنشینیم، می بینیم که این سایت در همه بخش ها فعالیت های مثمر فرهنگـــی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، مذهبی و غیره را به نحوی احسن و مطابق بـــه ذوق علاقمندان و بیننده گان شان چه در داخل و چه خارج از کشور انجام داده و رشد ارقام بیننده گان شان موید این قول میباشد.

البته ارتقا از یک عدد کمی و کیفی به یک رقم بالاتر کمی و کیفی کار آسان نبوده و حاوی مشکلات در جوانب مثبت و منفی آن نیز بوده است. بعضاً شکایتها و عدم رضایت ها و یا بعضاً قطع رابطه ای تعدادی کمی از همکاران قدیم سایت به ملاحظه رسیده اســت ولی میتوان گفت که تا جای امکان و با نظر داشت پالیسی های سایت، مسئولین سایت و خصوصاً رفیق مبارز و پرکار سایت، رفیق (فضلی)، بآن برخورد رفیقانه داشته و جوانب را نظر انداز و باقناع آنانی که به نحوی از انحا نا رضایتی ها داشتـــــه انـد پرداخته شده است.

ولی با تمام اینها، بعضاً مسئولین سایت، کم و بیش از حالت ذهنی گرایی ها نسبت به بعضی از همکاران قدیم و یا فعلی مبرا نیز نبوده و مطالب شان را در سایت به نشر نمیرسانند که البته من، بحیث یک همکار قدیم و دوستدار سایت، که تا حال نیز بآن به نظر مثبت دیده و زحمات مسئولین را قدر می کنم، در این مورد کمی شک دارم. می گویند دوست و رفیق آن است که هر چه در دل دارد بگوید و از عقب گرایی ها و پشت سر گفتن ها حذر نماید که البته بنده ی نا چیز نیز یکــی از آن جمله میباشم و این باین خاطر است و یا خواهد بود که عقیده ای من نسبت به سایـــت و مسئولین آن همان نظر مثبت بوده و است و خواهد بود و باین خاطر بی پرده، از آن اینجا تذکر داده ام و یقین دارم که نه تنها در قسمت خودم بلکه در قسمت سایر همکاران و دوستداران سایت، چنین عمل بی پرده صورت گیرد و نواقص و یا کمبودها بر ملاء گردد و اگر ذهنی گری های وجود داشته باشد باید من حیث رسالت شان، در رفع آنها بکوشند.

من در جریان همکاری و پابندی به این سایت، تا حدی توانسته ام که این سایت را در محلی که زنده گی می کنم به بعضی دوستان و رفقا معرفی کنم که خوشبختانه چنین هم شده و این سایت بیننده گانی نیز پیدا کرده است.

به هر حال، چیزی که باید گفته شود در باره این سایت، کمتر گفته شده است. چیزی که مرا و عده ای از همکاران سایت را به این وادار ساخته که از سایت «اصالت»  قدردانی بعمــل آید- با وجود بعضی نواقص و کمبودی ها- پایداری و استقامت سایت در جهت تداوم و تطبیق آن اهداف انقلابی میباشد که رهبران با خرد حزب دموکراتیک خلق افغانستان و از جمله رفیق گران ارج حزب محبوب ما آن اهداف را طبق شرایط زمان و مکان تحت اولین سنــد مرامـی اش یعنـی برنامه ای عمل آن در آغاز انقلاب ثور ۱۳۵۷ برجسته و مراحلــــل تطبیـــق آن را در عمل گام گذاشتند.

در خاتمه، من طوری که بارها و بارها از وحدت همه نیرو های چپ انقلابی و شاخـــه های جدا شده از بدنه ای حزب دموکراتیک خلق افغانستان (حزب وطن) تذکّر داده ام، اینبار نیز با استفاده از موقع، نظرات محترم مسئولین و رهبران دیگر ح.د.خ.ا. را که در قید حیات اند، بامر وحدت معطوف میدارم. طوری که همه میدانند، وضعیت و حالت مردم و میهن بااثر دخالت های مستقیم باند های تنظیمی و رهبران بی کفایت حکومت نام نهاد وحدت ملی به وخامت گراییده و اوضاع روز تا روز بدتر و بدتر شده میرود.

زنده باد وحدت همه نیرو های چپ انقلابی

زنده باد آرمان های مردم و میهن تحت شعار برادری و برابری

درود به روان پاک شهیدان گلگون کفن ح.د.خ.ا. و رهبران با خرد آن و شهیدان و سربازان میهن که در بیشتر از یک دهه با حاکمیت این دسته های مجاهدین نام نهاد، جانهای شیرین شان را از دست داده اند.

۱۳ اگست ۲۰۱۶

 

 

 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org