الحاج امین الدین «سعیدی – سعـیـد افغانی»

 

«و تعاونوا علي البر والتقوي . . . ولا تعاونوا علي الأثم و العدوان»

پروردگار با عظمت ما میفرماید: که ای مسلمانان به یک دیگر در بین خود به تعاون به کار خیر، کاری نیک بپردازید و از تعاون در کار های شر بپرهیزد.

دستگیری و تعاون با یک دیگر، از ضروریات زندگی اجتماعی است. به علم الیقین گفته میتوانم که بدون تعاون، و تساند هیچ کاری چه خیر باشد و چه شرّ به سر انجام مقصود نمی ‌رسد، به طور یقین باید خدمت شما بعرض برسانم که بدون تعاون، و تساند زندگی اجتماعی بشریت، به یک بن‌ بست می انجامد.

رسالت عظیم انبیا غرض تحقق امر الهی ایجاد روحیه تعاون در جامعه بود، بنا بر همین تدبیر آسمانی بود که رسالت انبیاء به توفیق چشم گیری نایل گردیدند.

خواهران و برادران محترم!

میخواهم بهترین تبریکات قلبی خویش را به نمایندگی از مرکز مطـالــعــات ســتراتـیـژیــک افغان و مرکز کلتوری د حـــــق لاره حضور شما و سایر خوانندگان محترم تقدیم میدارم.

سایت «اصالت» در مدت هفت سال خدمات شایان و فراموش ناشدنی را در عرصه فرهنگی به روحیه تعاون و تساند با سایر روشنفکران و نویسندگان کشور بعمل آورده است، بنا بر همین روحیه بود، که امروز «اصالت» از یک جایگاه خاصی در بین دانشمندان افغانی مطرح است. امیدوار هستم با استفاده از تجارب هفت ساله این سایت دست تعاون خویش بدون تعصب و تبعیض دینی و مذهبی دراز داشته، به یقین هدف که در برابر خویش قرار داده است به پیروزی های عظیمی به اذن پرودگار دست خواهد یافت.

برادر محترم فضلی صاحب!

یکبار دیگر هفتمین سالگرد «اصالت» را حضور شما و سایر همکاران شما تبریک عرض داشته صحت و سلامتی و پیروزی هر چه بیشتری شما را خواهانم .

برادر شما 

الحاج امین الدین «سعیدی – سعـیـد افغانی»

مــدیـــر مطـالــعــات ســتراتـیـژیــک افغان

و مسؤل مرکز کلتوری د حـــــق لاره- جرمنی

 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

 

www.esalat.org