جمعه، ۵  جون  ۲۰۰۹

همصدا با هموطن

اشرف هاشمی

سری به سایت های وطنی زدم٬ آگهیی چشمم را به خود جلب نمود که در موردِ مظاهرات هموطنان افغان ما در چهارشنبه ۱۰ جون ۲۰۰۹ در شهر دن هاخ کشور شاهی هالند بود.

افغانها در هر کجایی دنیا که هستند بدون مشکل نیستند، از کانادا تا امریکا از آسیا تا اروپا و بالاخره در داخل کشور هم کسی به قد راست و چشمی باز٬ گشت و گذار نمیتواند.

آنانیکه برای دریافت لقمه نانی به ایران مهاجرت می کنند یا توسط قاچاقچیان پاکستانی در کانتینر ها جان میدهند و یا در مرز توسط پولیس ایران جام شهادت می نوشند و اگر از همه رنج و شکنجه جان به سلامت ببرند مورد توهین و تحقیر کارفرمایان و باج گیران قرار گرفته٬ لقمه نانی را که به هزار مشقت در میابند ناچار با دیگران تقسیم کنند تا بتوانند به زنده گی و کار خود ادامه دهند.

آنانیکه پول و سرمایه دارند میخواهند تجارت کنند به دستان شیخ های عرب (شیخ عیسی برادر شیخ محمد ولیعهد اعمارات ابوظبی) و پولیس اعمارات چنان وحشیانه مجازات می شوند که جهان بشریت را به لرزه در می اورد.

آنانیکه عزم مهاجرت بسوی آسترالیا را داشتند ماهها را در زندان سپری نموده بعد به زور برگشتانده در ولایت لغمان بدست طالبان سیاهکار وحشیانه به قتل میرسند.

آنانیکه در پاکستان٬ مالیزیا و اندونیزیا و سایر کشور ها هجرت نموده اند٬ حکومات جنایاتی که در حق شان نموده که فریاد شان به ملکوت رسیده ولی ما بی خبریم.

آنانیکه در وطن مانده اند ناتوان بوده اند و یا نه خواسته اند چون میدانستند که "صدای دهل از دور خوش است" زیر بم های بم افگن های (ب ۵۲) (هرات فراه . . .) در هر گوشه و کنار جام شهادت را نوشیده و یا وسیلهء ستر و اخفای طالبان گردیده و یا چون مردمان جنوب قربانیان مواد مخدره شده و یا مانند شمالیان در نبرد غیر عادلانه با آفات طبیعی جان میکنند و جان میدهند و یا قربانی حملات انتحاری می شوند، ولی همه دنیا در آنجا در بلندی های کوه بابا٬ پامیر و . . . نشسته نظاره می کنند و به روی ما می خندند.

مردمان مارا همه را به جان هم انداخته از یک افغان صد افغان ساخته٬ از یک انسان صد انسان ساخته٬ از یک اسلام صد اسلام ساخته و همه را تشنه به خون همدیگر ساخته٬ و همه را در هر کجا به جان یک دیگر انداخته و خود نظاره گری نشسته٬ به حماقت ما می خندند و هست و بود ما را به تاراج می برند.

ای هوطن من!

بیدار شو٬ هوشیار شو٬ تفرقه و جدایی اگر امروز به نفع تو است٬ فردا دامن گیر توهم می شود و امروز اگر یک هموطن ات نابود شد فردا توهم نابود می شوی. نابودی هموطنت نابودی تو و وطنت هم است.

امروز در هالند می خواهند هزاران خانوادۀ هم وطن ات را از هم بپاشند٬ امروز می خواهند مادران را بی فرزند سازند٬ زنان را بی شوهر و اطفال را بی پدر . . .

ولی اگر دستان ما باهم گره بخورد مطمین باشید هیچ کس نمی تواند بر ما ظلم و ناروا روا نماید٬ نه ایرانی و نه پاکستانی نه خواهند توانست دست به قتل هموطن ما زنند٬ نه عربی به دنیا خواهد آمد تا سرمایهء هموطن تاجر ما را غنمیت و خودش را وحشیانه شکنجه کند نه کشور ما مرکز تولید مواد مخدره و نه دست مداخله گری خارجی و طالبی به سوی کشور ما دراز خواهد شد.

بیایید از سیاه و سفید بگذریم بیایید از سرخ و سبز بگذریم و بیایید از گذشته های تاریخ بیاموزیم که وحدت و یکپارچه گی ضامن پیروزی٬ تفرقه و اختلاف باعث نابودی جامعه و ملت ما می گردد.

بیایید با هموطن ما که درد دارد٬ رنج می کشد همصدا شویم و دستان نیازمندان را بفشاریم تا نیرومند شود.

بیایید خلعت نفاق و دشمنی را از تن دور کنیم و خلعت پاک وحدت و دوستی را برتن نماییم، هر کجایی که هموطن ماست با او همصدا شویم و هرکی در مشکل است با او یار باشیم و نگذاریم که دیگران در میان ما تفرقه اندازد و حکومت کنند.

و کی در هر کجایی که است از امروز میتواند بنام انسان و انسانیت به نام آنکه انسان را آفریده کارش را آغاز و آنانیکه در هالند هستند به دَور انجمن افغانها در آن کشور حلقه زده و همدست و همصدا با هموطنان عزیر در یک صف در مظاهرات اشتراک و صدای تفرقه اندازان را در گلو خفه سازند.

والسلام

 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

 

www.esalat.org