«به استقبال چهل و پنجمین سالروز حیات پُربار ح.د.خ.ا.»

 

با درود گرم و رفیقانه خدمت رفیق ارجمند "همت" عزیز و سایر عزیزان!

نخست عید را خدمت شما و تمام سروران عزیز تبریک عرض نموده برای همه آرزوی پیروزی و بهروزی می نمایم و بعد:

چه فراخون دل نشین و زیباست، از ارادۀ سروران برای تجلیل از چهل و پنجمین سال روز تاسیس حزب دموکراتیک خلق افغانستان چه بجا و ستاینده است از چنین تلاشهای بیدریغ رهروان آزاده و سر افراز ما. بلی، از ژرفنای تاریکی های یک جامعهء عقب نگاه داشته شده ای ستم شاهی چون قرص آفتاب درخشان این گردان رزمنده دوران ساز زحمتکشان کشور به نور افشانی پرداخت.

کار و فعالیت شما سروران ارجمند در سایت «اصالت» یگانه پرچم دار حزب دموکراتیک خلق افغانستان است که بنام نامی با افتخار و با شرف و تاریخ ساز این حزب بطور مردانه و مشخص آغاز بکار نموده اید و حال در پی تجلیل و بزرگداشت آن اندیشه می نمایید، از دوستان و رفقا طالب مشورت هستید. روی این اصل بحیث خرد ترین عضو ح.د.خ.ا. چنین می اندیشم:

مشوره دادن از راه دور و ندانستن وضع و شرایط محیط و اوضاع آنجا در تصمیم گیری کار دشوار تا حدودی غیر دیالکتیکی است، با آنهم بهر شکلی که برای شما مقدور باشد تصمیم خواهی گرفت، لکن به راه اندازی یک کمپاین نظر خواهی و تشریک مساعی همه رفقای که خود را منصوب به ح.د.خ.ا. میدانند با نگارش مقالات تحلیلی یک بار دیگر برای فرا خوانی و پیوستن همه به حزب دموکراتیک خلق افغانستان صدا بلند کنیم و فریاد بزنیم که ما به حزب شهدای گلگون کفنان خود افتخار می کنیم، به مصداق این شعر:

ما چو پیوند با کسی بستیم دیگر نشکنیم

 

گر همه زهر است چون خوردیم ساغر نشکنیم

پیش ما یاقوت یاقوت است، گوهر گوهر است

ذات ما این است، که قدر گوهر نشکنیم

هر متاعی را درین بازار نرخی بسته اند

قند اگر بسیار گردد، نرخ شکر نشکنیم

 

"وحشی بلخی"

 

رفقا! برای ما سخت شرم آور و ننگین است، که ما بروی خون صدها هزار شهدای خود پا بگذاریم به بهانهء شرایط و . . .و . . . خود را در پس دیوار ارتجاع و امپریالیسم پنهان کنیم و به فکر خام رسیدن از طریق الطاف امپریالیسم – به مسند خدمت گزاری به ملک و ملت باشیم.

به مصداق حرف بزرگان که:

"اگر خر نیاید به زیر بار                 تو بار گران را بسوی خر آر"

امر مبارزه همچنان که از نامش پیدا است، با زور و قدرت و مشت آهنین است سر انجام در بارۀ تجلیل می توان گفت، که تاثیر نشریات و اوراق و بروشورها بیشتر از یک محفل سخن رانی است.

با درود گرم آتشین

سید داوود "مصباح"

از تاشکند

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

www.esalat.org