۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶ مطابق به ۵ میزان ۱۳۹۴ مصادف است به بیستمین سالروز شهادت زنده یاد دوکتور نجیب الله، رییس جمهور پیشین افغانستان.

 بیست سال قبل از امروز، گروه "طالبان" در تبانی با سازمان جاسوسی رژیم مرتجع پاکستان (آی.ایس.آی)، دوکتور نجیب الله را با برادرش شهید احمدزی به شکل بسیار وحشیانه و غیرانسانی، برخلاف تمام نورم های پذیرفته شده ملی و بین المللی با تجاوز آشکار بر حریم دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل، به شهادت رسانیدند.

"طالبان" و آی.ایس.آی پاکستان با انجام این عمل وحشیانه و غیرانسانی جنایت بزرگی را مرتکب شده اند که تاریخ بشریت و مردم حقشناس و واقعبین افغانستان هرگز آنرا فراموش نخواهد کرد. زنده یاد دکتور اناهیتا راتبزاد شهادت دکتور نجیب الله را "جنایت قرن" نامید.

اصالتداران در حالیکه به عاملین داخلی و خارجی، مسببین، مرتکبین و قاتلین این جنایت نابخشودنی نفرین میفرستند، به مناسبت بیستمین سالروز شهادت جانگداز رئیس جمهور پیشین افغانستان دکتور نجیب الله به همه مردم ستمدیدۀ افغانستان و خانوادۀ شریف شهید دکتور نجیب الله مراتب همدردی و تسلیت عمیق قلبی شانرا ابراز داشته، روان این شهید سرافراز وطن را شاد میخواهند.

 

 

  

 

 

توجه:

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org