دوستان عزیز به سایت اصالت خوش آمدید !        اگر زنده ماندن بقیمت تن دادن به پستی، گذشتن از حیثیت و آبرو و پا ماندن بالای عقاید سیاسی باشد، مرگ صد بار بر آن شرف دارد           دوستان عزیز به سایت اصالت خوش آمدید !      دوستان عزیز به سایت اصالت خوش آمدید !          اگر زنده ماندن بقیمت تن دادن به پستی، گذشتن از حیثیت و آبرو و پا ماندن بالای عقاید سیاسی باشد، مرگ صد بار بر آن شرف دارد اگر تمام تاريکيهاي دنيا با هم جمع شوند روشنايي شمع کوچکي را نيز نميتوانند خاموش کنند     اگر تمام تاريکيهاي دنيا با هم جمع شوند روشنايي شمع کوچکي را نيز نميتوانند خاموش کنند  
 

 
 


ناشر افکار دموکراتیکِ خلق افغانستان

اهداء به فرزند اصیل خلق افغانستان ببرک کارمل بانی ح.د.خ.ا. و رهبر زحمتکشان کشور
 

 
 
تحفه به مناسبتِ سومین سالگردِ نشراتِ اصالت

از طرف گران ارج فرید یما

از فرانکفورت جرمنی

 

 

د مبارکۍ پیغام!

 

د اصالت بریښنایی پاڼی (سایت) ډیرو محترمو کارکونکو او محترمو لوستونکو ته د دې پاڼی د دریمی کالیزي رارسیدو په مناسبت د زړه لی کومی مبارکی وایم .

ګرانو ملګرو او دوستانو!

که چیرې پرته له هر ډول تعصبه د اصالت تیر یوکال کار او زحمت ته په دقت سره ځیر شو٬ نو په جرائت سره ویلی شو چې، د اصالت پاڼه یوازنی پاڼه وه چې، د مرحوم ببرک کارمل د زیږدو د ۸۰ کالیزي د تجلیل ابتکار ویاړ یی پر ځای او موقع سره د خپل نوم له معنا سره وصل کړ او د دې لوی کارتر سره کولو په لاره کې لا نوره هم بااعتباره او ځلانده و ځلیده چې، زما په عقیده د اصالت دغه ابتکار د نورو کار نامو تر څنګ خواره لوی او موهم کاراو وطنی عمل وه.

په پای کې یو ځل بیا د اصالت د دریمی کالیزی په مناسبت محترم ملګری فضلی او د اصالت پاڼی ټولو کارکونکو او میناوالو ته مبارکی وایم او د ستاسو محترمو ملګرو او دوستانو د لا بریالیتوبونو او صحتمندی هیله مند یم. په افغانی مینه

نور منګل ـ سویس

 

 

احترامات خود را به مناسبت سومین سال روز نشرات سایت وزین اصالت و دست اندرکاران گران ارج و سایر شایقین راه آزادی افغانستان عزیز بخصوص مکتب ح.د.خ.ا. به  پیروی از رهبر زحمتکشان افغانستان زنده یاد رفیق ببرک کارمل در داخل و خارج از کشور تبریک و تهنیت عرض کرده موفقیت های مزید تان را در راه آبادی و شگوفایی افغانستان عزیز خواهانم.

بااحترام

 غلام نبی رنجبر از شهر زیبای کندز

 

 

رفیق محترم و گرامی انجنیر فضل الرحیم همت و گرادانندگان سایت اصالت و همکاران مهربان شان!

در بدو پیدایش سایت وزین اصالت، خیلی نگران بودم که شما چگونه به قله های شامخ این کوه بزرگ خواهید رسید. ولی در جریان فعالیت نشراتی تان و تدویر سالگرد رهبر زحمتکشان وطن، با وجود سنگ اندازی های یک مشت مافیای حزبی قدیم و یا بهتر بگویم نقاب پوشان عقب پرده، بدین باور رسیدم، نونهالی که رفیق ارجمند ما رفیق کارمل عزیز با خلوص نیت و صفای قلب غرس کرده بود، دارد بارور میشود و ثمرهء آن کام و دهن مارا شیرین میکند. ما در جریان نشرات تان دیدیم که چه تند باد هایی از شش جهت بر شما، با شدت هرچه تمام تر، وزیدن کرد ولی شما چون صخره استوار، راه بزرگ مرد را جوانمردانه و با اعتقاد کامل به حقانیت راه طی طریق کردید.

عزیزان! شما تنها نیستید، بهترین نویسنده گان و رفقای شما در پهلوی تان قرار دارند و درفشی را که برافراشته شده با شما یکجا به سر منزل مقصود میرسانند. خس و خاشاک نابود شدنی است شما علمبرداران راه نجات توده ها و زحمتکشان افغانستان خواهید بود. پیروزی و سعادت تان آرزوی منست.

 همگام تان، برومند

 

 

به مناسبت سومین سال نشراتی سایت اصالت!

 گر چه از جمله نویسنده ها، شعرا، ژورنالیستان، گردانندۀ کدام سایت انترنتی نیستم اما خواستم قطرۀ از بحر باشم به نمایندگی زنان وطنم که مثل من دلش برای ادب و فرهنگ و آزادی انسان می تپد و با باز نمودن دریچه روشنی بنام اصالت، که با احساسات نیک شان برای کاروان گم شده گان راه حقیقت اند، انسان معتقد به آرمان های مکتب فکری باید گام استوار بر دارد، که خوشبختانه اصالت مشعلدار این راه است.

 بدینوسیله سومین سالگرد نشرات اصالت را به همه گرداننده گان سایت، بخوص محترم فضلی صاحب تبریک عرض کرده نخل پر بار اصالت را پر بار تر در راستای حقیقت و واقعیت های سیاسی وطن مان خواهانم.

صالحه (رشیدی)

 

 

پیام تبریکی به مناسبتِ سومین سالروز نشراتِ سایتِ وزین اصالت

رفقای عزیز!

گرداننده گان سایت وزین اصالت،

اینجانب صمیمانه ترین تبریکات و شادباش های خودرا به مناسبتِ سومین سالگردِ نشراتِ سایت اصالت به شما و تمام علاقه مندان این سایت وزین تقدیم میدارم.

بدون تردید و آشکارا، سایت اصالت از آغاز نشرات خویش روان سیاسی یاران رزم و پیکار دیروز مان را تازه گی بخشیده و هر ان در جاودانه بودن آن افزوده است.

نشرات سایت اصالت متکی به اصول و اساسات نشراتی آن، مبین آرمان های حزب دیروزما (ح.د.خ.ا.)، صداقت و مبارزه راستین رهبر آن زنده یاد ببرک کارمل در خدمت گذاری و مبارزه به خاطر تحقق آرمان های بیکران خلق ستمکشیده و رنج دیدۀ وطن ما افغانستان میباشد.

نشر ویدیوئی سخن رانی زنده یاد ببرک کارمل در بین مردم و بازدید شان از ولایات و بلخصوص نشر سخن رانی رهبر محبوب ح.د.خ.ا. در شورای آن وقت و نیز سخن رانی کارمل عزیز در مراسم تشیع جنازه استاد میر اکبر خیبر به اساس فرمودۀ خودشان (این خیبر شهیدان) همه و همه نشان دهندۀ حقیقت زنده گی حزب ما میباشد که افتخار زنده ساختن و انعکاس مؤثر آنرا شما رفقای گرامی دارید.

مانند آفتاب روشن است که بنیاد اندیشه چپ، دموکراسی واقعی و مبارزه به اساس ایدیولوژی دوران ساز را رهبر محبوب ما زنده یاد ببرک کارمل اساس در افغانستان کشور عزیزما گذاشت، گرچه جو روزگار آنرا موقتاً توقف داده مگر هیچ نیروی نمیتواند آنرا نابود کند، با در نظرداشت توقف موقت و جفای بعضی از رهبران پیرو این ایدیولوژی، ما مشاهده میکنیم که جهان امروز به آن نیاز دارد.

بنازم گردان رزمندۀ را که از خود فرزندان با وفا، با وقف، متواضع متکی به آرمان های وطنی، انسانی مانند شما و سائر پیروان راه زنده یاد ببرک کارمل به جامعه تقدیم کرده است.

من به مثابه فرزند صدیق حزب دیروز خویش ابتکار تبلیغ و ترویج مبارزین راستین وطن را و اندیشه های والای انقلابی را از طریق سایت وزین اصالت قدر نموده با در نظرداشت پیوند سازمانی به یکی از بدنه های حزب دیروز این شیوۀ نشرات سایت را ارج میگذارم.

در فرجام با تقدیم نمودن تبریکی مجدد، موفقیت های بیکران شما رفقای عزیز هریک: محترم انجنیر همت، فضلی، استاد (صباح) و صارم را یکجا با سایر دست اندرکاران و علاقه مندان سایت وزین اصالت آرزو میدارم.

صحت مند و سربلند باشید

شهاب الدین سرمند

رفقای همرزم سلام بر شما!

سایت وزین اصالت در آستانه سه ساله شدن هست. سایت اصالت که رسالت خویش را در طی این مدت با حقیقتجویی و حقیقت پیوندی در زمانیکه تمام روشنفکران و مردم کشور به نگاه متحیر و نگران هر روز از حادثات ناگوار در گوشه گوشهء از کشورمان و جهان مینگرند، این اندیشه ورزان و خِرَد گرایان اصالت هستند که با جهد و کوشش بی بدیل خود نقاب از چهرۀ ددمنشان و جهانخواران کنار میزنند تا باشد که مردم و روشنفکران کشور در مقابل ظلم استقامت کنند و یا به عبارت بهتر تحلیل گفتمان زبان سیاسی سخنگویان را با معیارهای عینی برای شناخت پایگاه و مواضع آنان در رابط با قدرت و مسایل اجتماعی رسالت خویش را انجام داده و میدهند. بیدون تردید، انتقال آگاهانه و درست اخبار و نوشتار از سوی اصالت به افکار عمومی توان درک و تحلیل اقشار مختلف جامعه ما را ارتقا بخشیده از این رو حفظ حُرمت قلم و رعایت حریم حرفه شریف خبر نگاری در سایت اصالت از اعتبار و منزلت بیشتری برخوردار گردیده و میگردد. دست اندرکاران سایت وزین اصالت با پشت کار و فداکاری در مسیری ایفای وظایف انسانی و وطنپرستانۀ خویش در حیطه حقیقتجویی و حقیقت پیوندی همواره با تعهد و بصیرت بر مدار انصاف و اخلاق حرکت نموده و راه شگوفایی تحولات مهم دیروزی کشور عزیزمان افغانستان را تحلیل و به افکار عمومی عرضه داشته و میدارند.

شایسته است که سومین سالگرد نشرات سایت وزین اصالت را به دست اندر کاران این سایت وزین و صاحبان اندیشه و قلم و فعالان خبر و اطلاع رسانی از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض کنم و موفقیت های بی پایان و تداوم خدمت صادقانه و مستمر آرزو نمایم.

 با درود های رفیقانه

 امرالله همرزم از جرمنی

 

 

 پیام تبریکیۀ قاسم آسمایی

 

فرخنده باد سومین سالگرد گشایش سایت رسالتدار اصالت!

با عرض تبریک و تهنیت صمیمانه و رفیقانه به تمام دست اندر کاران سایت اصالت و همکاران قلمی آن بمناسبت سومین سالروز گشایش آن که وقف آرمانها و افکار دموکراتیک خلق گردیده و به فرزندِ اصیل خلق افغانستان ببرک کارمل بانی ح.د.خ.ا. و رهبر زحمتکشان کشور اهدا گردیده است؛ میخواهم بیافزایم که سایت اصالت با کمترین امکانات، اما محدودیت های بیشمار در شرایط و زمانی پا عرصه در دنیای بیکران انترنت گذاشت که از سقوط جمهوری افغانستان بیش از پانزده سال میگذشت و کمتر کسی جرأت و شهامت آنرا داشت تا آشکارا از حزب دموکراتیک خلق افغانستان، از اهداف و کار کرد های آن و از هویت و شخصیت وطنپرستانۀ رهبران آن دفاع نماید و اگر گاهی کسی این جا و آنجا چیزی را رقم زده بوده است؛ بیشتر در دفاع از هویت فردی و قهرمانی های خودی بوده؛ تا دفاع از هویت کلی حزب دموکراتیک خلق افغانستان (حزب وطن) و کارکردها و آرمانهای آن. لذا این افتخار گردانندگان سایت اصالت است که سکوت مرگبار را در لحظات معین از تاریخ جنبش روشنفکری شکستاند و پیشگام بودن خودرا ثبت تاریخ مبارزات وطنپرستانه نمود.

سایت وزین اصالت در این مدت کوتاه توانسته است تا با جرئت و صلابت و با حفظ هویت مستقل وطنپرستانه و بیطرفانه برعلیه تمام امراض و انحرافات سمتی؛ زبانی و قومی، تسلیم طلبی، سازش و معامله و قدرت طلبی مبارزه بی امان نماید و ماسک از چهرۀ فاشیست ها، شوونیست و سیکتاریست ها بردارد.

به نظر من مطالب نشر شدۀ سایت اصالت، مدافع و القأ کنندۀ این اصل است که: اعضای صادق و متعهد حزب دموکراتیک خلق افغانستان (حزب وطن) تنها و تنها با همبستگی و وحدت سازمانی و تشکیلاتی و دوری از کجروی و تسلیم طلبی میتوانند؛ بار دیگر مسئولیت و رسالت خویش را در نجات مام میهن ایفا و رنجهای بیکران هموطنان را درمان نمایند.

پیروز باد آرمانهای وطنپرستانۀ حزب پر افتخار ما، حزب دموکراتیک خلق افغانستان (حزب وطن)!

قاسم آسمایی

 

 

فرهنگیان عزیز، هموطنان جسور دست اندرکاران سایت وزین (اصالت) سلامهای قلبی ما را بپذیرید!

دوستان عزیز، هیات رهبری خانهء فرهنگی (مولانا) و هیات تحریر (قیام) بهترین تبریکایت و تمنیات خود را به مناسبت سومین سالگرد پیدایش ستاره درخشان (اصالت) در آسمان سیاست و فرهنگ کشور ما بر شما مبارزان با قلم تقدیم نموده کامیابی هرچه بیشتر تانرا در عرصهء مبارزۀ عادلانه و غیرتمندانه آرزو میکنند.

دوستان عزیز و با شهامت! اصالت در سمت دهی ذهنیت های مترقی به سوی همدلی و بیدار سازی نیروهای مترقی تکیه بر معقولیت و حقانیت وظایف سترگی را انجام داد.

اندیشه های (اصالت) چون نیروی متحرک با عاطفه های انسانی و دور از هرگونه تعصبات قومی، عقیدوی و استبداد فکری با فکر وحدت ملی و ترقی اجتماعی است.

خانه فرهنگی (مولانا) افتخار دارد از ایام پیدایش خود در صفحه های زرین (اصالت) و دیگر رسانه های همسو جای یافته با افتخار قله های پیروزی را می پیماید. همکاری دایمی شما یکجا با اندیشه های مترقی ما را قوت بیشتر بخشید تا روشن و آینده نگر در امر تحقق آرمانهای دموکراسی به پیش برویم.

 

فرهنگیان مترقی اصالت! از شما می طلبیم با این چراغی که روشن نموده اید همراه با نیروی عظیم قلم و قدمزنان عرصهء فرهنگ و سیاست رهگشای راه زنده گی عادلانه گردیده با نمایان ساختن ارزشهای انساندوستانه تعهداتِ که در مکتب اصیل ما، که خدمتگازی بخاطر خوشبختی انسانی است، ادا نماییم

 

((تا قله ای آرزو تسخیر شود   نسلی زمبارزان ما پیر شود

    گر ما نرسیدیم به آن قله سبز   نسلی دیگری رسد ولی میر شود))

 

مجید قیام رییس خانهء فرهنگی (مولانا) و مرکز آموزش موسیقی

امان معاشر مدیر مسوول جریدۀ (قیام)

وانکوور کانادا

 

 

پیام تبریکیۀ امین الله مفکر امینی از ایالت منی سوتای آمریکا

به دست اندر کاران سایت پُرمحتوا و سایت انعکاس دهندۀ خواستهای ملی و دموکراتیک مردم نجیب افغانستان یعنی سایت اصالت که مبتنی به واقع گرایی ها و جهان بینی علمی ایکه در اولین مرامنامۀ ح.د.خ.ا. و تزسهای کمیته مرکزی ح.د.خ.ا. از آن تذکر رفته و ادامه دهندۀ آن راه و رسم میباشید، به شما جوانان رزمنده ای راه راسیتن، همکاران قلمی و هواخواهان سایت، نشرات و خدمات انترنتی از صمیم قلب تبریک گفته و موفقیتهای شما را و خاصتاً رفقای گرامی رفیق فضلی و انجنیر فضل الرحیم همت را در عرصهء کار و زار مبارزات بر حق شان از خداوند متعال توقع و استدعا میدارم.

سایت وزین اصالت در سالهای که پشت سر گذشتانده است واقعاً بازتاب دهندۀ نیازهای واقعی خلق نجیب میهن آریایی یعنی میهن آبایی و اجدادی ما بوده و در این عرصه ها به همت و پشتیبانی و همکاریهای دوستداران و همکاران محترم قلمی شان و باالاثر تپ و تلاشهای شبا روزی گرداننده گان خود سایت به موفقیت های زیادی نایل شده و ازدیاد علاقمندان و بازدید کننده گان سایت موید این حقایق میباشد. انعکاس مضامین علمی، تحلیلی در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بیانگر این میباشد که سایت اصالت با قدم های مثبت به راه و رسمی که رفیق ببرک کارمل رهبر صدیق و خردمند زحمتکشان و همکاران صدیق و وفادار شان سنگپایه آنرا گذاشته اند خدشه ناپذیر به پیش میروند و ادامه دهندۀ آن راهی اند که به خاطر تحقق آن هزاران هزار فرزندان راستین ح.د.خ.ا. به خاطر تأمین حقوق کارگران، زحمتکشان و خلق آزادۀ میهن، جان های شیرین شانرا از دست داده اند.

گرچه من کمبود بعضی از رفقای رزمندۀ ما را یعنی عدم حضور قلمی و همکاریهای شان را در سایت اصالت محسوس کرده ام، ولی یقین دارم که این دوری ناشی از مصروفیت های شخصی و یا خدا ناخواسته مریضی هایی باشد که بعضاً عاید حال هر انسان شده و خواهد شد و از آن جمله یکی هم من میباشم، که تسلسل همکاریهای من نسبت به سال های گذشته تقلیل یافته است، که علت مصروفیت شخصی و بعضاً تکالیف مریضی بوده است، در خاتمه یک بار دیگر سومین سال روز نشرات انترنتی سایت پرمحتوای اصالت را به همه افراد وطن دوست، رفقا و علاقمندانش چه در داخل میهن عزیز و چه خارج از آن تبریک عرض نموده و موفقیت های هر چه بیشتر شما را آرزو میبرم.

 

پیام تبریکیهء وبلاگ همایون
 

اجازه بدهید به مناسبت سومین سال فعالیت های روشنگرانه و سیاسی سایت اصالت بهترین شاد باش های خود را خدمت اصالت مندان این سایت که به راستی رسالت خود را ادا نمودند تقدیم کنیم.

سایت اصالت - آواز اکثریت خاموش مکتب راستی، صداقت، مردانگی - "به خاطر رنجهای بیکران مردم افغانستان"- این خار چشم فراکسیون بازان، معامله گران، ارتجاع حزبی سبز و سیاه، سیکتاریست ها و غیره می باشد.

آفرین بر اصالت دارانی که واقعاً در مکتبی پرورش یافته اند که جز خدمت به مردم آرزوی دیگری ندارند. در آخر موفقیت های هر چه بیشتر شما رفقای عزیز را آرزو میبریم .

پیام خود را باین شعار ختم میکنیم .

اعضای حزب دموکراتیک خلق افغانستان!

 با قرار گرفتن در صفوف مقدم مبارزه با دشمنان وطن، سر مشق و نمونه باشید!

 

وبلاگ همایون

www.homayung.blogspot.com

 

 

پیام تبریکیهء زبیر شیرزاد

 

به مناسبت سومین سالروز آغاز نشرات سایت وزین و محبوب اصالت به فرد فرد کارکنان، گردانندگان و علاقمندان اصالت بهترین شادباشها و تمنیات نیک دوستانه و رفیقانهء خودرا در فضای مملو از محبت رفاقت، صداقت، ایمانداری، پابندی به امر حقیقت و حقیقت یابی تقدیم میدارم. آرزو دارم احترامات صمیمانه ام را در هرکجایی که هستید بپذیرید.

سالروز خجسته و پُر میمنت سایت اصالت را برای هریک شما مبارزین راه آزادی و عدالت اجتماعی مبارک باد میگویم.

به مناسبت سومین سالروز نشرات اصالت لازم میدانم و یقیناً اصالت بالای من حق دارد چند سطر را بنویسم.

یو خوا دی نوم هم گراری او د غنمو وږی          د سور بیرغ خوا کی لوی عکس مو د رهبر گویا ده

                 ته یوه صفحه لکه سپوږمی ځلیږی                  ته د تودو د حقیقت هنداره!

اصالت را به معنی واقعی اش باید شناخت که ریشهء حقیقت در اصل خود دارد. سایت اصالت بهترین تریبون مدافع منافع زحمتکشان افغانستان است. اصالت سایت رسالتمند است و رسالت اش به ویژه در صفحهء خاص آن که همان حقیقت است آشکار میگردد. من بر علاوه که اصالت را ناشر افکار مترقی، ملی و دموکراتیک خلق افغانستان میدانم، صفحهء حقیقت آنرا تریبون آزاد نسل چپ دیروز، امروز و فردا محسوب میدارم. صفحهء حقیقت به تمام معنی در جستجوی حقیقت، حقیقت پسندان و حقیقت گویان است. اصالت را برحق میتوان اصالت نیروهای ملی دموکرات و ترقیخواه گفت. صفحهء حقیقت آن وجدان های خفته را که حقیقت را کتمان مینمایند بیدار میسازد، حقیقت زنده بود زنده است و زنده خواهد بود! صفحهء حقیقت آرشیف روشن و رهنمای خوب برای نسلهای آیندۀ کشورماست.

رفقا فضل الرحیم همت، فضلی، استاد (صباح) و سایری گرداننده گان و دست اندرکاران سایت وزین اصالت! سعی شما و سایری رفقای دیگر و همکاران قلمی شما را به دیدۀ قدر مینگرم. مکرراً این روز خجسته را به هریک شما و همکاران قلمی شما، هموطنان، دوستان، برادران، خواهران و تمام رفقا و همرزمان مکتب سیاسی بزرگمرد تاریخ معاصر کشور زنده یاد رفیق ببرک کارمل تبریک و تهنیت میگویم. نباید از حقیقت هراس داشت. اگر زنده گی شخصی نیز به حقیقت استوار نباشد مانند بار کجی است که به منزل مقصود نمیرسد، اگر در سیاست و مبارزه صداقت، حقیقت و شفافیت موجود نباشد فاجعه به بار می آورد. صداقت، حقیقت و شفافیت در سیاست و مبارزه جزئی از خصلت های انقلابیون میباشد. بیایید با حقیقت در اصالت باشیم و جدا از حقیقت، صداقت و شفافیت به سرمنزل مقصود نه میرسیم!. درودهای رفیقانه نثار شما باد!

دوست شما زبیر (شیرزاد)

 

 

پیام تبریکیهء زمان قطب یار

 

رفقای نهایت گرامی و گرداننده گان سایت اصالت!

آغاز سومین سالگردِ نشراتِ سایت اصالت را به شما رفقای عزیز از صمیم قلب تبریک گفته، موفقیت های هرچه بیشتر تانرا در اموری سعادت مردم زحمتکش افغانستان آرزومندم.

با درود های رفیقانه،

زمان قطب یار

هالند

 

 

پیام تبریکیهء نسیم ندرت

 

با تقدیم سلام های گرم و رفیقانه، اجازه دهید تا سومین سالگردِ سایت اصالت را به شما دوستان، خواننده گان ارجمند، گرداننده گان سایت و همکاران قلمی آن تبریک گفته و به شما رزمنده گان صدیق راه فقید ببرک کارمل عزیز موفقیت های مزید آرزومندم.

نسیم ندرت

 

 

پیام نبی غروال به مناسبت سومین سال نشرات سایت وزین اصالت

رفقای گران ارج (فضلی) و همت سومین سال نشراتی سایت وزین اصالت را به شما رفقای عزیز و گرانقدر و همکاران نزدیک شما تبریک عرض میدارم. طی این مدت سه سال شما کارهای بزرگ نشراتی و تدویر محافل ارزشمندی را در راه اندیشه های مترقی و به نفع زحمتکشان افغانستان به حزب پیشاهنگ آن یعنی ح.د.خ.ا. و رهبر محبوب آن زنده یاد رفیق ببرک کارمل انجام داده اید که قابل ستایش میباشد. موفقیت و پیروزی بیشتر شما را در همین راستا خواهانم.

 

نبی غروال

 

 

پیام تبریکیۀ رحیم آریا از افغانستان

 

درود های گرم و دوستانه نثار رفیق همت عزیز، رفیق (فضلی) عزیز و تمام رفقای عزیز در سرتاسر جهان و تمام همکاران و عزیزان سایت اصالت و راهروان شادروان کارمل!

سومین سالگردِ تأسیس سایت اصالت را برای تمام عزیزان، دست اندرکاران سایت اصالت و همکاران قلمی آن شاد باش گفته و برای شان طول عمر، سعادت و پیروزی در راستای توسعهء سایت عزیز و پُربینندۀ اصالت که یگانه سایت راهروان اصیل مرحوم کارمل، این بزرگ مرد تاریخ معاصر افغانستان می باشد، خواهانم.

با احترام

رحیم آریا

 

 

پیام تبریکیۀ استاد (صباح)

 

سومين سال محبوبيت ومقبوليت اصالت مبارکباد!

رفیق گرانمايه، شخصيت سياسي و ادبي جناب انجنیر فضل الرحیم همت مدير مسوول نشريه انترنيتي اصالت و دوست ارجمند، مبارز هدفمند، انديشمند عرصه ادب و فرهنگ، پژوهشگر با درک، ژورناليست آگاه و مرد صفا و صداقت آقاي (فضلی) - صميمانه ترين تبريکات قلبي و خالصانه ترين دورود هاي گرم و پُر حرارتم را به مناسبت سومين سالروز اصالت به شما و از طريق شما به هم فکران، انديشمندان، همرزمان، هم پيمانان، پرچمداران صداقت و صميميت، دوستان شريف و با نجابت، همکاران عزيز و با محبت، نويسندگان با عظمت، دانش پژوهشان بلند همت و خوانندگان فرشته صفت تقديم نموده صحت با عافيت و طول عمر هميشگي و سعادت و جاودانگي به همه تان آرزو دارم. مصمم هستم که اصالت همچون گذشته از هرگونه ذهنيگري، کج انديشي، فحش و ناسزا گويي و جهل و جهالتگري که شيوه يي ابليس صفتان است به عمر پُربارش ادامه داده و تختهء خيزي براي دسيسه کاران و معامله گران نخواهد شد و هيچ انسان وطن از طريق اصالت مورد تحقير و توهين قرار نگيرد و تلاشهاي که در اطراف اصالت براي درگير شدن به مسايل قومي، زباني، نژادي، سياسي و حزبي جريان دارد، همانگونه که تا کنون مدبرانه خنثی گردیده است منبعد نیز در نطفه خنثي شده و اُميدوارم مجال درگيري هاي قلمي، تخريب و توهين شخصيتهاي وطن، جريانهاي سياسي، مردمي و ميهني که بعد از سالها سکوت و کرختي فعاليتهاي عقيدتي و عقيده مندي را به نفع مردم ستمديدۀ وطن آغاز نموده اند داده نشود.

یقیناً اصالت رسالتهاي بزرگي را درپيش رو دارد و دوستان و دشمنانش از استقامت، نجابت، شرافت و شهامت اين نشريه آگاهي دارند و بخاطر وارد نمودن ضربه هاي جبران نا پذیری به اهداف والا و مقدسش از هیچگونه سعی و تلاش مذبوهانه دریغ نه می ورزند. من مطمئنم که آنها هرگز موفق نه خواهند شد تا اصالت را شامل درگيري هاي بيمارگونه و افراط گرايانه سازند و آنانيکه به ماجراهاي کج فکرانه و عقده گشاييهاي طفلانه ي چون: شخصيت پرستي، سمتي، زباني، منطقوي، تنظيمي، حزبي، توهين، ناسزا، دشنام، دسيسه، توطيه . . . را جزي از برنامه هاي خويش قرارداده اند، نه هدف دارند و نه مرام و نه نام دارند و نه نشان، نه درد مردم دارند و نه احساس مردمي.

امروز دشنام گويي، دسيسه چيني، لجام گسستگي و ديوانه صفتي بازار سرد و خريدار کم دارد.

در فرجام درخت بارور شدۀ اصالت را بارور تر و قلم همکارانش را رساتر ميخواهم.

آرزو دارم تا به هیچکسی اجازه داده نشود تحت هيچ عنواني از شهرت و محبوبيت اصالت استفاده هاي ماهرانه نمایند و توجه جدي دوست گرامي آقاي (فضلي) را ميخواهم، زيرا اين محبوبيت و مقبوليت به آساني به دست نيامده و به هيچ از دست نرود.

خواهشمندم برگهاي {حقيقت انقلاب ثور} که صفحهء جداگانه با تیم کاری جداگانه میباشد، ولي درچوکات اصالت به نشرات آغازنموده، طوريکه دربالاي صفحه تحريرشده:

((حقیقت انقلاب ثور تریبون آزاد برای اعضای حزب دموکراتیک خلق افغانستان (حزب وطن))) همچنان به تريبون وحدت طلبي، فشردگي و يکپارچگي، هم انديشي و همياري، صميمیت خواهي، انسان نوازي . . .تبديل شود.

 

خوشبختي به نام تان و زندگي به کام تان

 

(صباح)

 

 

پیام تبریکیۀ مسؤول سایتِ انترنتی نهضتِ آیندۀ افغانستان

 

دوستان ارجمند،

سومین سالگرد خجستۀ رسانۀ الکترونیکی اصالت را به تمام گرداننده گان پُر تلاش آن از صمیم قلب تبریک میگویم. و برآنم که سایت وزین اصالت در راستای سروری مردم ِ محروم ِ ما، با نجابت، سر فرازی و پایمردی کوشیده و میکوشد.

برای تمام رفقا و دوستانیکه سایت وزین اصالت را گرداننده گی میکنند صحت، سلامت و پیروزی آرزو مینمایم.

 

دست های تان را میفشارم،

 مسؤول سایت انترنتی نهضت آیندۀ افغانستان

www.ayenda.org

 

 

پیام عزیزالله رویش احمد یار

 به مناسبتِ سومین سالگرد ایجاد سایت وزین اصالت

از شهر زیبا و باستانی هرات

 

رفقای گرامی، همرزمان صدیق:

سایت وزین اصالت منحیث مرکز تجمع سرسپرده ترین فرزندان صدیق وطن اینک سال دیگری از عمر پُربارش سپری گردید، ما این مناسبت بزرگ را در حالی جشن میگیریم که کشور عزیز، سرزمین آبایی ما را آشوب دیگر تهدید میکند، زیرا اینان انتخابات را منحیث یک ابزار جهت رسیدن به آرزوی شوم شان قرار داده اند و هرگاه به این آرمان شوم و فاشیستی شان نرسند بار دیگر خواب را بر کودکان و مادران داغدیدۀ ما حرام میکنند.

از آنجائیکه تاریخ تمام مسایل را به طور غیر جانب دارانه در سینه اش ثبت خواهد کرد، به خود می بالیم که در صفحاتِ آن از پیکارِ عیقده ایی و خستگی ناپذیرِ ما جهت تأمین صلح سراسری، برابری و عدالت اجتماعی  به نیکی یاد میکنند.

در این برهۀ از تاریخ، ما به بیداری سیاسی نیاز داریم تا باشد بیشتر از بیش با درکِ رسالت عظیم و تاریخی خویش مردم زجر دیدۀ خویش را تنها نگذاریم.

در اخیر یک بار دیگر سومین سالگرد سایت وزین اصالت مرکز تجمع فکری، سیاسی و عقیده ای مانرا برای فرد فرد همرزمان صدیق خویش تبریک عرض مینمایم و برای رفیق همت مدیر مسؤول، دست اندرکاران سایت وزین اصالت و به خصوص گرداننده پُرتلاش آن رفیق فضلی عزیز سربلندی آرزومندم.

 

 

 

سه سال پیکار . . . در راه پیروزی

 

کم و بیش سه سال از آغاز کار سایت اصالت در پیشبرد وظایف سیاسی، فرهنگی، تبلیغاتی، تنویر اذهان عامه و ارتقای سطح آگاهی در تطابق با نیازمندی های زحمتکشان و مبارزۀ شان در راه آزادی، استقلال، تمامیت ارضی، حاکمیت ملی، دموکراسی، عدالت و ترقی اجتماعی میگذرد که نتایج مثبتی به جا گذاشته است.

در این مدت اصالت توانسته است موضوعات، تبصره ها، مقاله ها، تحلیل ها، مصاحبه ها و . . . ویرایشی های مهمی را در عرصه های مختلف زندگی سیاسی و اجتماعی برای آگاهی هموطنان به نشر بسپارد که انعکاس دهندۀ موضعگیری سالم آن بوده و با آرمانهای ملی، دموکراتیک و مترقی شادروان ببرک کارمل تطابق داشته است.

امروز که مبارزۀ خلق های افغانستان برای رهائی از تسلط اشغالگران نظامی خارجی بمنظور استقلال و دموکراسی سازماندهی میابد، سایت اصالت سهم ارزندۀ خود را در این راه با نیرومندی ایفا کرده و میکند.

با امیدواری اینکه در جنبش آزادیبخش همگانی مردم به سوی افغانستان مستقل، متحد، یکپارچه و دموکرات بتواند مسوولیت های تاریخی و ملی خود را مطابق با اندیشه های جهانبینی علمی، توانایی متداوم، و موفقیتهای هر چه بیشتر به شکل درست و دقیق انجام دهد.

در اخیر برای تمام رفقای مسوول و دست اندرکاران اصالت پیروزی و موفقیت های زیادی را آرزو میکنیم.

 

محمد طاهر نسیم و فرید یما

فرانکفورت

 

 

پیام تبریکیۀ ج. "نبرد" از شهر زیبای پُلخمری

 

رفیق های عزیز و مسوولین گرامی وب سایت اصالت!

تبریکات قلبی و صمیمانه ام را به مناسبت سومین سال حیات پُربار اصالت از فاصله های دوری دور یعنی از شهر حماسه ها و از قلب پُر تپنده و زیبای ولایت بغلان شهر پلخمری شهری که صدیق ترین مبارزین راه سعادت و خوشبختی انسانها را در آغوش پُرعطوفتش رشد و پرورش داده و همیشه در مبارزۀ طبقاتی پیشگام و پیشتاز و کانونی بوده برای تربیۀ فرزندان برومند حزب ما (حزب دموکراتیک خلق افغانستان) و محیطی است که در شرایط ناگوار و در جنگها و توطیه های که از جانب امپریالیزم و ارتجاع در زمان حاکمیت حزب ما - حزب ستمدیدگان و زحمتکشان به راه انداخته شده بود و اجیران گوش به فرمان شان از هیچگونه قتل و جنایت دریغ نمیکردند، همچون ستون محکم و استوار به مردم شجاع این شهر صلح و صفا هدیه میکرد و به دور از کینه جویی و انتقام گیری زندگی آبرومندی را به زحمتکشان به ارمغان آورده بود، پذیرفته و از خداوند بزرگ به همه نویسندگان و فرهنگیان و هواخواهان این وب سایت که تصمیم گرفته اند پرچم آزاد و آزادگی را به اهتزاز و پرچمداران آزاده را به سوی تجدد خواهی وحدت طلبی و همدلی مسیر بدهند - طول عمر همیشگی و صحت و عافیت دایمی را نصیب گرداند.

اصالت صدای رسا و آرمان سترگ هزاران هزار اعضای پُر افتخار حزب ما است که بعد از سالها خاموشی و سکوت پرچم تابناک حزب را در قلب و روح ما و دوستان همیشگی ما به اهتزاز درآورده است و مارا به اتحاد و همبستگی فرا میخواند. اصالت چراغ روشنی است که به قلب دوستانش نور و روشنی و در دل مخالفینش کینه و کدورت کاشته است - دشمنان قسم خوردۀ مردم افغانستان از هر قماشی که هستند با راه اندازی اصالت از هیچگونه خیانت و رذالت دریغ نکرده اند تا بر روی نور تابندۀ اصالت دیواری از کینه و خشم احداث نمایند و اما در اثر سعی و تلاش دست اندرکاران - همه دسیسه ها خنثی و نابود شده اند. من به مثابه یک عضو جریان چپ دموکراتیک کشور بار دیگر این روز فرخنده را تهنیت و شادباد میگویم.

با تقدیم درودهای رفیقانه،

(ج. نبرد از شهر پلخمری)

 

 

پیام تبریکیۀ عبدالرحیم کاروال

به مناسبتِ سومین سالگردِ نشراتِ اصالت

 

به رفقای جوان با احساس و رسالتمند اصالت!

در جهان پُر آشوب امروزه که تعادل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی برهم خورده و سردمداران جهان یک قطبی که جز زر و زور در قاموس بشریت پدیدۀ دیگری را که مملو از انسانیت و خدمت به انسان زحمتکش باشد نمیشناسند، بلند کردن صدای اعتراض و روشن ساختن افکارِ مردم و بسیج نیروهای وفادار به آرمانهای مقدس صلح، آزادی، استقلال ملی، حاکمیت مردم و عدالت اجتماعی یکی از وظایف مبرم رسانه های گروهی مترقیست.

سایت اصالت در سه سالی که گذشت ستارۀ درخشان در پهنای بیکران بی باوری ها، بی اعتقادی ها، محافظه کاری ها بود و با تلاش پیگیر یک آرشیف زندۀ از گذشته ی ما را به وجود آورد، آنانیکه وفادار به آرمان های سترگ و مقدس آن استوار باقی ماندند در این آرشیف خودرا پیدا میکنند. بدین وسیله فعالیت سه سالهء اصالت را مثبت ارزیابی نموده و برای پیشبرد فعالیت های نشراتی آیندۀ آن موفقیت های مزید را به همه دست اندرکاران سایت آرزومندم. اُمیدوارم سایت اصالت در پهلوی سایری سایت های مترقی برای اتحاد و همبستگی تمام نیروهای وطنپرست و آزادیخواه افغانستان رسالت خودرا انجام دهند.

با احترام،

عبدالرحیم کاروال

 

 

پیام تبریکیۀ احمدشاه قادری

 

رفقای جوان، اصالتمندان عزیز!

ورود صفحهء پر محتوای الکترونیکی اصالت را به سومین سال نشراتش به شما صمیمانه تبریک و تهنیت میگویم.

قابل تذکر میدانم که خدمات شما جوانان زحمتکش و پیروان راه راستین بخاطر تأمین عدالت اجتماعی، رفاه مردم زیر زجر و ستم کشانیده شده و هموطنان شرافتمند، قابل قدر فراوان است.

شما جوانان مبارز در وقت کمی توانسته اید خدمات بزرگی را توسط صفحهء پُر محتوای خویش در نشر و پخش خواسته های هموطنان و معرفی آن به دیگر همنوعان ما که همه را در راه توحید و همراه بودن بخاطر نجات کشور باستانی ما از یوغ نابرابری ها انجام داده اید، باید هزاران آفرین نثار تان نمایم.

به شما رفقای گرانقدر موفقیت های زیادی را آرزو دارم.

موفق و کامگار باشید،

احمد شاه قادری

 

 

پیام تبریکیۀ ف. ر. پاڅون

از کانادا

 

رفیق گرانقدر محترم همت صاحب و رفقای همکار سایت پر محتوای اصالت:

اجازه میخواهم تا بهترین شادباشها و تبریکات خودرا بمناسبت سومین سال نشراتی اصالت خدمت شما و همه علاقمندان گرامی تقدیم نمایم. من هر صبح سایت های مورد علاقه خویش را مرور میکنم و میخواهم تا مطالب علمی و تحلیلی پیرامون کشور عزیزما افغانستان٬ منطقه و جامعه بین المللی را مورد مطالعه خویش قرار دهم که خوشبختانه سایت اصالت ما بیشتر از همه در زمینه پیشقدم بوده که بیشتر مورد علاقه من قرار دارد. انعکاس اوضاع سیاسی٬ نظامی و ناهنجارهای کشور و حوادث ناگوار در کشورهای همسایه چون ایران و پاکستان و تاثیرات آن بالای مردم و کشور ما بوقت و زمان و با دقت و امانتداری در سایت اصالت بازتاب یافته و نیز از تحلیلهای علمی٬ مقالات و مضامین آن مستفید میشوم.

خدمات شایستهء شما غرض آگاهی توده های رنجدیده مردم با شهامت و حق شناس افغانستان و مبارزه در راه تأمین صلح٬ آزادی٬ ترقی٬ دموکراسی واقعی و تأمین عدالت اجتماعی قابل قدر و سپاسگذاری میباشد. امیدوارم سالی که در پیشرو دارید با موفقیت های بزرگ همراه باشد.

با احترام.

ف. ر. پاڅون از کانادا

 

 

پیام تبریکیۀ عاـــــــی رستمی

  به مناسبت سومین سالگرد صفحۀ انترنیتی اصالت!

 

درود و عرض ادب به همه رفقای دست اندرکاران صفحۀ وزین اصالت:

صمیمانه ترین تبریکات خودرا به مناسبت سومین سالگرد صفحۀ وزین اصالت این ناشر اندیشه های دیرینۀ نهضت چپ دموکراتیک کشور، که با جسارت و شجاعت بی مثل درفش دفاع از اندیشه های پیشرو عصر را به اهتزاز نگهدار شده، به شما رفیق فضلی عزیز و سائر دست اندرکاران محترم تان عرض نموده موفقیت و بهروزی تانرا در این امر خطیر تاریخی خواهانم.

با تأسف سیر حوادث به سطح جهانی طوری تحول نمود که هرآنچه تصور نداشتیم تحقق پذیرفت و تمام اندوخته های مبارزات دیرینه ما تحت رهبری حزب دموکراتیک خلق افغانستان در تحت زعامت ــ شخصت نستوه و فرهیخته کشور زنده یاد ببرک کارمل، بوسیله عده از منحرفین بباد نیستی و فراموش سپرده شده و حتی علیه هرآنچه آموزش دیده بودند و باعث رشد شخصیت شان گردیده بود، قرار گرفته، و به فضای نامعقول سیاسی تسلیم شدند. بناً از جمله نشریات انترنتی مربوط به سازمانهای چپ کشور که بطور آشکار و بی هراس اسناد غنی پُر اهمیت زمان حاکمیت ح.د.خ.ا. را با فوتوی رهبری آن به نشر سپرده است صفحۀ وزین اصالت بوده  که باعث پشتیبانی و حمایت اکثریت وفادار به اندیشه های چپ دموکراتیک می باشد. بدین ملحوظ، در آینده موفقیت های بزرگ در این عرصه برای شما و سائر نخبه گان که با شما همکاری دارند تمنا دارم.

 

پیروز باشید،

عاـــــــی رستمی

 

۱۰ اگست ۲۰۰۹

کشور آلمان

 

 

پیام محمد ظاهر دقیق

 

رفقای عزیز و گرانقدر دست اندرکاران سایت وزین اصالت!

گرچند که از نقطه نظر زمانی، از ایجاد ارگان نشراتی سایت اصالت مدت و زمان اندکی سپری میگردد، ولی دست آورد، اعتبار، نفوذ و حیثیت این ارگان نشراتی سیاسی و فرهنگی بسا عظیم و قابل ستایش است. خوب به یاد دارم، در روزهای اول ایجاد این ارگان نشراتی، زمانیکه رفقای اصالت و به خصوص یک تن از همکاران فعال آن رفیق (فضلی) کار خستگی نا پذیر را با شور و شوق وافر به پیش میبرد این سایت غیر مترقبه و به زودی به مرکز تبلیغاتی و ایدئولوژیکی با اعتبار اعضای اصیل و عادی حزب دموکراتیک خلق افغانستان مبدل گردید. حالا که مدت سه سال از ایجاد اصالت سپری میگردد دوستان و مخالفین ما به اصالت مراجعه میکنند و از مطالبات آن مستفید میگردند. سایت اصالت یکی از سایتهای مشهور و محبوب القلوب افغانی بوده و از اعتبار و حیثیت زیاد در داخل و خارج از کشور مستفید گردیده است و از اثر زحمتکشی دست اندرکاران و همکاران قلمی آن رشد نمود و از آزمایش زمان موفقانه بدر آمد. البته رسیدن به قله شامخ همچون کوه بلند کار آسان نبود: اصالت توانست با وجود حملات و دسائیس مخالفان و دشمنان داخلی و خارجی مسیر راستین خویشرا به پیش ببرد. سایت اصالت به پاس خون هزاران شهید گلگون کفن حزب ما و رهبر محبوب حزب ما کارمل عزیز ایجاد گردید و بخاطر زنده نگهداشتن این آرمان به کار و پیکار انقلابی اش در سنگر ایدئولوژیک ادامه میدهد.

رفقای ارجمند و انقلابی مسئولین صالت!

بگذارید به بهانۀ سومین سالگرد نشرات اصالت بهترین شاد باشها و تبریکات خویشرا برای همه ای اصالتداران و هواخواهان آن تبریک و تهنیت گفته و پاس عمیق خویشرا از مسئولین سایت اصالت نسبت انتخاب منظرۀ زیبای ولایت باستانی بامیان و فوتوی کارمل مرحوم ابراز نمایم. این ابتکار مسئولین سایت اصالت و به خصوص رفیق (فضلی) مظهر انعکاس هویت انترناسیونالیستی، برادری، برابری و عدم تبعیض بین ملیتهای برادر افغانستان می باشد. قسمیکه برای همه هویدا و آشکار است، کارمل فقید نیز یک انترناسیونالیست بود و همچنان دوست محبوب اقلیتهای ملی و به خصوص ملیت زجر کشیده ای هزاره بود و خدمات شائسته ای کارمل و پرچمیهای طرفدار او یک واقعیت انکار نا پذیر در تاریخ افغانستان و در کار و پیکار حکومت دموکراتیک افغانستان محسوب میگردد. بناً نظر به داشتن همچون ماهیت و جوهر که اصالت داران در خویش دارند مایهء افتخار میدانم که سالگرد نشرات اصالت را یکجا با اصالت داران مشترکآ تجلیل نمایم. بگزار این شعله ای راه آزادی را که روشن گردیده است، پیشاپیش کاروان خویش در حرکت و بلند داشته باشیم و در تاریکیها راه خویشرا پیدا نموده تا باشد که به طور بهتر برای انسان زحمتکش خدمت کرده بتوانیم.

به پیش در راه آزادی و خدمت به انسان زحمتکش!

ریشه کن باد استثمار فرد از فرد!

 

 ظاهر دقیق از هالند

 

 

پیام تبریکیۀ یحیی

به مناسبتِ سال سوم نشراتِ اصالت

 

فضلي صاحب محترم و محترم همت صاحب !

سال سوم نشرات اصالت و گرد همايي رفقا را براي ساختن يک افغانستان آزاد و سر بلند به همه  خاصتاً به شما مبارک باد ميگويم. در سفر سال نوي که اصالت در پيش دارد، من و خانواده ام از هر لحاظ آمادهء همکاري به شما و مردم کشور خود هستيم . دست شما را ميفشارم، موفقيت رفقا را اُميدوار هستم.

يحيي از کانادا

 

 

پیام ذکریا (کوهستانی) از ماسکو

 

رفقای عزیز!

دوستان و دست اندرکاران سایت وزین اصالت!

بهترین و صمیمانه ترین تبریکات خودرا به مناسبت سومین سالگرد سایت پُر محتوا و وزین اصالت و از طریق شما خدمت تمام پرچمداران اصیل ح.د.خ.ا. عرض میدارم. از اینکه شما رفقای محترم در تبلیغ و ترویج اندیشه و آرمانهای والای رهبر محبوب و خردمند ح.د.خ.ا. زنده یاد ببرک کارمل سعی و تلاش مینمایید افتخار به شما. به اُمید وحدت و یکپارچگی ح.د.خ.ا. موفقیت، صحت و سلامتی شما رفقای عزیز را آرزو دارم.

 

ذکریا (کوهستانی)، مسکو

 

 

پیام علی احمد صارم

به مناسبتِ سومین سالگردِ نشراتِ اصالت

 

رفقای گرامی، گرداننده گان سایت وزین و رسالتمند ما اصالت!

نمیتوان در این نوشته با چند جمله و یا چند سطر کوتاه احساس خودرا به ارتباط سنگبنای که توسط شما جوانان آگاه و روشن ضمیر و وفادار برای احیای حرمت و عزت فراموش شدۀ خانوادۀ حزبی تان ح.د.خ.ا. گذاشته شده، تبارز دهم.

بناً پذیرفته خواهد شد تا در یک جمله سومین سالروز نشرات پرمحتوا و با اعتبار سایت اصالت را به شما رسالتمندان عزیز تبریک و تهنیت عرض نمایم.

خرد افسر شهریاران بود    خرد زیور نامداران بود

رادمردان عزیز، غیرممکن ها را انجام دادن، نوعی لذت است. شما دلاوران راه آزادی این لذتبخشی با افتخار را با احساس پاک و عقل سلیم تان از نیازمندی های پیوند با گذشتهء برحق تان تبارز و برجسته ساخته اید که بازهم مبارک تان باد.

شما علمبردار برحق حفظ ارزشهای ملی و انسانی راه و آرمان هزاران تن از شهیدان گلگون کفن حزب تان که به حیث مبارزین سر به کف بر ضد استبداد و به خاطر آوردن عدالت اجتماعی، ترقی و دموکراسی و آزادی ملیون ها انسان زحمتکش از اسارت، با نثار جان و خون خود جام های شهادت را نوشیده مزرعهء اندیشۀ انسانی را سیرآب کردند، هستید.

شما در اهتزاز نگهداشتن پرچم ملی تان که با روحیهء وقفی و احساس پاک وطنپرستی رهبر خردمند و وفادار زحمتکشان افغانستان ببرک کارمل و همرزمان صادق و فداکارش تهداب گذاری شده تنها نیستید، بلکه اکثریت فرزندان انسان دوست و وطندوست نیکنام و خوشنام خانوادۀ حزبی تان ح.د.خ.ا. مانند دیوار فولادین، شمارا در احاطهء خویش دارند و یک لحظه هم احساس و عشق وطنپرستی و مسوولیت های فردی خویشرا بدون نوشتن و گفتن از طریق این دریچهء نور در دلها نگهداری کرده نمیتوانند که این خود، برحق بودن، برحق زیستن و برحق گفتن شمارا به حیث انسانهای متعهد و معتقد به ارزش های والای انسانی نشان میدهد.

من بذر امید در جهان کاشته ام   تخم خرد و فکر جوان کاشته ام

دانم که زند جوانه امید وطن   در دانه برای مردمان کاشته ام

سایت اصالت با ادا نمودن دَین و رسالت تاریخی خود به مردم زحمتکش افغانستان و خانوادۀ ح.د.خ.ا. شادی آفرید، غرور و سربلندی داد، تبسم بر لبان آورد، جرائت و شهامت بخشید و . . .

از نظر من اصالت بدون هرگونه امراض ساری دیروزی و هرگونه جانبداری امروزی، آرزومند آن میباشد تا برای ادامه و زنده نگهداشتن حق و حقانیت راه پر افتخار دیروزی خویش که خدمت گذاری به مردم و حراست از ارزشهای ملی و انسانی، آوردن دموکراسی واقعی و پیاده نمودن عدالت اجتماعی را برای همه اقشار جامعه که وظیفهء اصلی خود میدانست، کنون هم این اندیشه و افکار مترقی و ملی را برای بسیج و جمع آوری و یک صدا ساختن همه حزبی های دیروز بدون استثنی و همه نیروهای ملی، آزادیخواه، ترقی پسند، دموکرات و عدالت خواه که به جزایر مختلف توظیف و تقسیم گردیده و یا گرداننده شده اند، میباشد.

گرچه گفتار حقیقت بعضاً و برای عدۀ ناراحت کننده و تلخ تمام میشود، اما مجبور هستیم به آن محترمینی که نه با آنها و نه بدون آنها راه حل را میتوان سراغ دید باید گفت:

"رفیق" آنست که جمله عیب ترا همچو آینه روبرو گوید

وقت و زمان سیاست بازی ها گذشت، زمان از ما شفافیت، اصولیت، قانونیت را در همه عرصه های زنده گی طلبگار است، راه اصلی اتحاد و تشکل دوباره حزبی ها را صداقت و دلسوزی، پاکی و شفافیت در گفتار و عملکرد تشکیل میدهد. در حالیکه این طوفان عظیم را ثمر دستان بیرونی نیز میدانم، ولی :

مرا سوزیست اندر دل، اگر گویم زبان سوزد      و اگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد

کجروی های مان، پُس پُسکان عقب پرده، خودخواهی ها و خودفروشی ها، دایرکتری ناسالم و غرض آلود، عقده گشائی و عقده گرفتن، خودرا بالا تر از دیگران دانستن و خودرا محترم و واجب الاحترام غیر مسوول تحمیل کردن، از نام نیکنامان سوء استفاده کردن، رفقا و همرزمان را در گروگان خود دانستن، جهان نو را با اندیشهء نو نه پذیرفتن، صورت حسابات را مخفی نگهداشتن، معاملات عقب پرده را سازمان دادن، امتیاز خواستن ها به نام ناجیان مخالف و یا موافق پلینوم ۱۸، مسوولیت ها را جمعی و تصامیم را فردی شناختن، ایجاد کردن بحران عدم اعتماد بین همفکران، به خود اختصاص دادن حق دیگران، با شیوه های ناپسند کهنه وداع نه گفتن، مبارزه و مصرف نمودن انرژی را تنها برای جای پیدا کردن یک شخص، تجدید نظر نه کردن بالای عمل کرد های خود، ایجاد کردن رهبری دوگانه و یا چندگانه، ترسیدن از حق و حق گفتن، همرزمان را در تصامیم قبلاً گرفته شده قرار دادن، مصلحت های پس پرده را که یگانه وسیله شکر رنجی و افتراق بین همفکران میگردد دور نکردن، صلاح و مصلحت فردی را تحمیل کردن بالای جمع، شخصیت کاذب را پرورش دادن، فورمولهای جدید برای تشکل جدید را که در آن اعتماد، شفافیت، صداقت و راستی وجود داشته باشد جستجو نکردن، عیب و خظا خودرا عیب ندانستن، از نزدیک شدن با نسل جوان پرهیز نمودن، از رفتن به آغوش مادروطن ترسیدن، خودرا دوست و دیگران را مشکوک و دشمن معرفی نمودن . . .

همچنان دهها و صدها عملکرد غیر اصولی و غیر دموکراتیک دیگر وجود دارد که مارا از نعمت استقلال و آزادی در اتحاد همه گانی که یگانه کلید اساسی آوردن آرمانهای روشن اندیشان و ترقی خواهان میباشد محروم ساخته، و راه پیشبرد و پیشرفت در عرصه های مختلف زنده گی سیاسی و نزدیک شدن و نزدیک ساختن حزبی های دیروز و همه نیروهای چپ را مانع شده، محدود میسازد و ناممکن میگرداند . از جانب دیگر با این عملکرد غیر اصولی، مبارزۀ برحق آزادیبخش ملی به مثابه پیشآهنگ و رهبری زحمتکشان را هم نمیتوان انتظار داشت.

زمانی صحبت های کلیشه یی گذشته، نصیحت های پدرانه زیاد شده و تیوری گفتن ها هم چندان خواننده و شنونده ندارد، نباید گذاشت مخالفت های سلیقوی به دشمنی منجر گردد. ما به حیث افغانهای وطنپرست و متحد به آرمان زحمتکشان وطن و یک دیگر اندیش و عدالت پسند از خود سوال نماییم، از دوران سقوط و سکوت ماندن تا کنون، عملکردهای ما به خصوص محترمین ذیدخل که تعدادی شان خودرا تا هنوز هم مبتکر و گرداننده میدانند مطابقت با زمانی را که از دست داده ایم دارد یا خیر؟ آیا با قافله برابر هستیم یا عقب مانده ایم؟ هرگاه عقب مانده ایم پس چه باید کرد؟ بیایید جستجو نماییم که عیب در کجاست. چرا صادقانه و شریفانه بالای عملکردهای خود با عقل سلیم تجدید نظر ننمائیم؟ آیا وقت آن نه رسیده تا فورمول های اصلی پیوند و وصلت را پیدا نماییم؟ از آن رفیقیکه برایش دیکته میگردد (به فلان شخص رای بدهید و به قلان ندهید) چه آرزومندی را برای پیشبرد امور باید داشت؟ و یا محترمین ما که مسوولیت دیکته دادن را به خود اختصاص داده اند چرا برخلاف شعارها و عملکرد های دیروزی از حضور علنی خویش به حیث نیروی مترقی و دموکرات خوف و هراس دارند و حاضر نیستند حتی یکبار هم در برابر تبلیغات مخالفین و اعتراضات آنها برآمد علنی داشته باشند؟ گرچه نباید در سیاست مطلق نگر بمانیم، اما هستند رفقای ما که تا کنون به فکر آن نیستند که ما دیگر در دوران جنگ سرد قرار نداریم، دوران حاکمیت را نداریم، زمان قدرت و زمان حضور نظامی اتحاد شوروی را هم دیگر نداریم، باید از خواب غفلت بیدار شویم.

عشق داشتن به وطن و وطندار، خدمت گذاری برای انسان زحمتکش و همه ارزش های ملی و انسانی، این میراث گرانبها را که از مردان آزاددیخواه و نیکنام دیروز میراث مانده نمیتوان با تنگنظری، تعصب و بی باوری پایان داد، برعکس انتقال سلامت آنرا برای نسلهای آینده وظیفهء اصلی خویش باید دانست.

گرچه ضحاک سیاه مار بر دوشی     در هوای حشمت و جاه هست میدانم

کاوه یی از بیشه های سرخ آزادی    لیک در راهست  در راهست میدانم

 

علی احمد صارم

 

 

دوست عزیز فضلی صاحب !

سومین سالگی سایت وزین اصالت را به شما و همکاران محترم تان تبریک گفته و خواهان موفقیت های مزید تان در جهت پخش و نشر هرچه بیشتر فرهنگ مدارا و اندیشه های مخالف هستم.

 

ب. مومن

 

 

پیام محمد نبی شوریده

 

سایت اصالت- حراست از ارزشها!

ارزشها در عرصه های گوناگون بیشمار اند. اما در عرصۀ مبارزه به خاطر رهایی انسان زحمتکش از زیر یوغ اسارت، از همه ارزشها بالاتر اند، رزمنده گان صدیق این عرصه تمام هست و بود خودرا وقف این راه میکنند و اگر به تصادف روزگار زنده بمانند به هیچ وجهه به خود حق نمیدهند خلاف آن و معکوس آن گام بردارند، و احیاناً اگر امکان آنرا از دست دهند که به طرز گذشته عمل نمایند حد اقل آن ارزش ها را حراست کنند و یا به اشاعه و تبلیغ آن بپردازند. اگر عده ای این رسالت را با افتخار عهده دار میگردند سزاوار ارجگذاری اند.

سایت اصالت و همکاران قلمی آن با ابراز تحسین توانستند طی سه سال کار و فعالیت خویش به صورت آشکارا پرچمداران زحمتکشان کشور، مبلغ مبارزه علیه ارتجاع، استعمار و امپریالیزم، جانبدار رهایی طبقهء کارگر از استثمار، مدافع جنبش های آزادی بخش، صلح، ترقی، آزادی و استقلال کشور باشند.

سایت اصالت مبتکر اصلی برگزاری هشتاد سالگی زنده یاد ببرک کارمل یکی از برجسته ترین بنیان گذاران ح.د.خ.ا. و انتشار دهندۀ مدارک پُرارزش و اسناد گران بهای حزبی بوده که برخی ها از انتشار آن واهمه دارند، و حتی عده ای از آن رو گشتانده اند.

سایت اصالت از محدود سایت های حزبی است که سیمای ریاکارانۀ اشغالگران را افشاء و خیمه شب بازی های انتخاباتی اش را برملاء ساخت.

اخیراً لوی درستیز بریتانیای استعمارگر آقای دیوید ریچاردز و سفیر ایالات متحده امریکا آقای کارل آیکن بیری  با دیده درائی و نادیده گرفتن خصلتِ سلحشور مردم افغانستان بی خردانه از اقامت ۴۰ ساله و بیست ساله دم میزنند که این خواب است و خیال. به باور من چنین نیاز شوم برای ساکنان سرزمین افغانستان غیر قابل قبول است.

با مدعی مگویید اضرار یاوه گویی            بگذار تا بمیرد در عین زشت گویی!

من سه سالگی سایت صالت را به همه مبارزان ضد ارتجاع، استعمار و امپریالیزم تبریک و تهنیت گفته پیروزی های مزید را برای همه، به مدیر مسوول و همکاران قلمی اش تمنا دارم.

پیروزی از آن پیکارجویان راه خلق!

محمد نبی شوریده،

 فرانکفورت ۱۲ اگست ۲۰۰۹

 

 

 

 

 

مقالات