اخبار ای میلی: چند خبر رسیده از ایران

- از ۷۲ ساعت قبل اكثر تلفن‌های زندان اوین در بندها و سالن‌های مختلف به دستور مسئولان زندان قطع شده است. مسئولان زندان با قطع ۹۷ درصد تلفن‌های زندان اوین یعنی ۲۵ تلفن از ۲۸ تلفن در هر سالن در بندهای عمومی قطع كامل و تلفن‌های بند ۲۴۰ و ۲۰۹ و بند ۲ الف به طور كامل قطع و تماس كلیه زندانیان را با دنیای خارج قطع نموده‌اند و مسئولان تاكنون هیچ دلیل موجهی را بیان ننموده‌اند.

- در راستای موج وسیع دستگیری‌ها در تهران و كرج از زندان رجایی شهر كرج خبر رسیده كه محدودیت‌های جدیدی را برای زندانیان ایجاد كرده‌اند.

- به نقل از رفقای ما در شهر خرم‌آباد لرستان عمال رژیم با در اختیار گرفتن منازل مسكونی خانواده‌های موافق احمدی‌نژاد در خیابان‌های شهدای شرقی و غربی، مطهری، علوی، انقلاب از آن‌ها به عنوان پایگاه نیروهای بسیج و گروه های فشار استفاده می‌شود. لازم به ذكر است كه بیش از ۵۰۰ تن از این افراد نیز در دبیرستان امام خمینی این شهر نیز مستقر شده‌اند كه مسلح به انواع سلاح سرد و گرم، باتوم‌های الكتریكی و گاز اشك‌آور می‌باشند و شرایط در این شهر به گونه‌ای است امكان هر گونه تحرك از جوانان این شهر گرفته و عصرها این شهر بسان شهری كودتا زده می‌شود.

ابراز نگرانی سازمان عفو بین‌الملل از اظهارات خامنه‌ای در نماز جمعه

سازمان عفو بین‌الملل روز جمعه ضمن تأیید کشته شدن ۱۰ نفر در ناآرامی‌های اخیر ایران، اعلام کرده که حداقل از سرنوشت چهار دانشجو که طی حمله به کوی دانشگاه دستگیر شده‌اند، اطلاعی در دست نیست.

حسیبه هاج صحرائویی، معاون امور خاورمیانه و آفریقای شمالی این سازمان از سخنان خامنه‌ای در نماز جمعه ابراز نگرانی کرد و گفت که این چراغ سبزیست به نیروهای امنیتی تا به سرکوب معترضانی بپردازند که از حق خود برای تظاهرات و ابراز نظر استفاده می‌کنند.

خامنه‌ای در سخنان خود درباره تظاهرات خیابانی روزهای اخیر گفته است که یا باید متوقف شوند یا خطر "خونریزی، خشونت و هرج و مرج" می‌ رود.

به گفته صحرائویی، رهبر دولتی که وظیفه تضمین امنیت را به عهده تظاهرات‌کنندگانی می‌گذارد که به طور مسالمت‌آمیز اعتراض خود را بیان می‌کنند، و نه به عهده نیروهای امنیتی، آشکارا وظیفه خود را نقض کرده است و مجوز ایذا و سرکوب را صادر کرده است.

اخبار دانشجویی

دانشگاه مازندران: بنا به اخبار دریافتی از دانشگاه مازندران، تعدادی از دانشجویان این دانشگاه تاكنون دستگیر شده و تحت شكنجه می‌باشند. طبق اطلاعات دریافتی تعداد این دانشجویان مبارز تا كنون ٢٠ تن گزارش شده است.

در ادامه تشنجات این دانشگاه، رئیس دانشگاه از نهادهای امنیتی خواسته است كه با پلیسی كردن فضای دانشگاه مانع از ایجاد اخلال در برنامه‌های امتحانات شوند و طی یك اقدام ٤٠ دانشجو را در ایام امتحانات به دانشگاه ممنوع‌الورود کرده‌‌اند. تا بدین گونه از دانشجویان انتقام بگیرند.

دانشگاه ارومیه: روز پنج‌شنبه ساعت هفت و نیم شب دانشجویان دانشگاه ارومیه با نیروهای بسیج و حراست درگیر شده‌اند و تاكنون خبر دستگیری دو دانشجو تائید شده است.

دانشگاه فردوسی مشهد: همچون روزهای گذشته دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در دانشگاه تحصن اعتراضی برپا كردند، نیروهای یگان ویژه آن‌ها را محاصره كرده و قصد برهم زدن تحصن را داشتند كه با مقاومت دانشجویان موفق نشدند.

دانشگاه بهشتی: روز پنج‌شنبه دانشجویان دانشكده برق و كامپیوتر دانشگاه بهشتی با توجه به اوضاع ناامن دانشگاه، در یك تجمع اعتراضی خواستار به تعویق افتادن امتحانات شدند. پس از مداخله عوامل حراست، دانشجویان به سمت بلوار دانشجو حركت كرده و شعار "دانشجوی با غیرت حمایت، حمایت"‌ و "توپ، تانك، حراست، دیگر اثر ندارد" را سر دادند. در بلوار دانشجو عوامل گارد ویژه و موتور سوار با باتوم به دانشجویان حمله كردند. تعدادی از دانشجویان در اثر این حمله مجروح شدند.

اخباری از شهرها

اصفهان: بنا بر اخبار دریافتی از اصفهان، ‌نیروهای انتظامی به داخل منازلی كه به مبارزین پناه می‌دهند یورش برده و خساراتی را به خانه‌ها وارد می‌آورند. در زد و خورد های روز گذشته ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.

تهران: بنابر اخبار منتشره در ادامه اعتراضات مردمی در تهران روز چهارشنبه در سعادت‌آباد مردم به یك پاسگاه نظامی حمله كرده و آن را به آتش كشیدند.

كیان امانی عكاس و خبرنگار خبرگزاری میراث فرهنگی روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد ساعت ٩ شب در محدوده خیابان گاندی توسط نیروهای لباس شخصی مورد حمله قرار گرفته و مجروح شد. در ادامه توسط مردم حاضر در صحنه از دست نیروهای انتظامی آزاد گشته و به بیمارستان منتقل می‌شود.

شیراز: روز گذشته حدود ساعت پنج بعد از ظهر در خیابان چمران و ملاصدرای شیراز نیروهای انتظامی به شكل گسترده‌ای متمركز شده بودند تا از شكل‌گیری یك تظاهرات اعتراضی جلوگیری كنند. و در تمام ساعات روز از طریق صدا و سیمای فارس اعلام می‌شد كه با هر حركت اعتراضی شدیدا برخورد خواهد شد.

گفته می‌شود كه در چهارشنبه شب نیز بخشداری "اسیر" از توابع شهرستان "لامرد" توسط مردم به آتش كشیده شده است.

رشت: مجتبی پورمحسن روزنامه‌نگار و سردبیر روزنامه "گیلان امروز"‌ كه از روز ۲۵ خرداد در بازداشتگاه شهر رشت اسیر بود روز گذشته به زندان "لاكان" ‌رشت منتقل شده است.

اعتصاب غذا و تحصن در پاریس

در اعتراض به سرکوب و کشتار مردم و برای دفاع از کارگران زندانی در اول ماه مه، جمعی از فعالین سیاسی ایرانی در پاریس "کارزار اعتراض به سرکوب و کشتار اخیر ایران و دفاع از کارگران و فعالان زندانی در اول ماه مه در پاریس" را تشکیل دادند.

این کارزار اعلام کرده است که روز شنبه 20 ژوئن، در Section 11E PCF ; 9 Rue Camille Desmoulins 75011 Paris  اعتصاب غذا و تحصن خواهد کرد.

دستگیری ۴۰ سرباز نیروی انتظامی به اتهام خودداری از ضرب و شتم مردم

به گزارش سایت آژانس ایران خبر، یکی از سربازان نیروی انتظامی خبر داده است که در روزهای اخیر ۴۰ سرباز نیروی انتظامی به علت سرپیچی از دستور ضرب و شتم و تیراندازی به سوی مردم در بازداشتگاه ستاد فرماندهی کل نیروهای انتظامی به سر می‌برند.

=================================================

--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:

کار نان آزادی حکومت شورایی

برای اشتراک در گروه دوستان اقلیت در یاهو روی این خط کلیک کنید

--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:--:

info@fadaian-minority.org

info@radioshora.org

۲۹ خرداد ۱۳۸۸

شنبه، ۲۰ جون ۲۰۰۹