دوشنبه، ۹ اپریل ۲۰۱۸     

منطقه/ امریکای لاتین – امریکای جنوبی.

کتگوری/سیاسی/خبری.

هدف/حمایت و دفاع از نیروهای چپ جهانی و طبقه کارگر و زحمتکشان.

رحمت (ایماق)

محکومیت لولا داسیلوا، و انداختن او به زندان، بر خلاف قانون (هیبس کرپس) که متهم میتواند بر مبنای قوانین محاکم عدلی از خودش دفاع کند، مدل کنترول به منطقه امریکای لاتین است، توسط امپریالیسم، از طریق حکومتهای دست راستی دست نشانده شان، در امریکای لاتین، اجرا میشود.

این مدل، بخشی از برنامه های جدید امپریالیسم امریکا در برابر خلق های امریکای لاتین است، که بعد از ۲۰۰ سال مبارزات آزادیخواهی، بعد از اینکه از سلطه برده وار اروپایی های استعمارگر جنایتکار خود شان را آزاد، و به ادامه آن با یورش امپریالیسم امریکا مواجه شدند.

رییس جمهور لولا، بر مبنای حکم دادگاه که قبلاً صادر شده بود، گفته میشود بر خلاف قانون، و یک توطئه سیاسی است، او شب گذشته به ساعت یازده شب وقت محلی برای جلو گیری از تقابل با پلیس، با طرفداران لولا در مقر اتحادیه کارگری کارگران فولاد آن کشور بود، خود را به پلیس تسلیم کرد.

متعاقباً او به زندان، جنوب کشور (کوریتیوا) منتقل شد، هنگام مواصلت او به زندان، هزاران تن از طرفداران او که در مقابل زندان مذکور تجمع کرده بودند، مورد حمله، و ضربات پلیس، با استفاده از گاز اشک آور، گلوله های رابری قرار گرفته و عده ی زخمی شدند، منتقل شد.

گفته میشود که سلول زندان که لولا در آن انداخته شده (۱۵ متر مربع) مساحت دارد.

در اعلامیه ی که از طرف "کمیته دفاع از لولا و دموکراسی" منتشر شده آمده: "قاضی سرجیو مور" رویا دارد که زندانی ساختن لولا، خود را تقدیس می کند، در حالیکه که تصویر و یا سیمای لولا، در آغوش مردم، در سراسر جهان گردش می کند."

گفته میشود قاضی سرجیو مورو، رییس دادگاه عالی برزیل، شخص بغایت دست راستی گرداننده اصلی پروژه "کار واش" که از طریق پلیس فدرال برزیل، و تحت نظر مستقیم قاضی سر جیو مورو، از سال ۲۰۱۵ است، در ظاهر این پروژه در رابطه به فعالیت علیه اختلاس ها در شرکت ملی "پطروبراس" است، مگر هدف اصلی آن سرکوب نیرو های چپ آن کشور بوده، که در فاز اول آن خانم دیلما روسیف رییس جمهور پیشین آن کشور که در دور دوم، کاندیدای خویش با بدست آوردن بیش از ۵۴ در صد بحیث رییس جمهور انتخاب شد، در اواسط سال ۲۰۱۶، تحت همین پروژه با انجام کودتا او را برکنار کردند.

قرار است اتحاد نیروهای چپ برزیل، تظاهرات را از ۱۱ اپریل، تا اول ماه می ۲۰۱۸، تحت عنوان: "اپریل سرخ" در سراسر کشور براه باندازند.

خواآنو پدرو استیل، یکی از بنیانگذاران "روستایی های بی زمین" از جنبش های چپ عدالتخواه از سراسر جهان خواسته است، که بتاریخ ۱۱ اپریل و یا اپریل ۲۰۱۸ تظاهرات را در برابر سفارتخانه ها و نماینده گی های برزیل راه اندازی کنند.

همچنان حزب کارگر برزیل، و احزاب چپ متحد آن، جنبش های مدنی عدالتخواه آن طی نامه ی از کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد درخواست کرده تا در مورد زندانی کردن لولا داسیلوا، که با تخطی از "هیبیس کورپیس" صورت گرفته برای رهایی لولا مداخلت کنند.

حکم بازداشت لولا توسط سر جیو مورو، رییس دادگاه عالی برازیل، با ۶ رای موافق، و ۵ رای موافق از طرف قضات دادگاه عالی آن کشور، به روز پنجشنبه مورخ ۵ اپریل صادر شد،و به او گفته شد تا در ۲۴ ساعت بعدی خود را به پلیس تسلیم کند، مگر او بعدا در مقر اتحادیه های کارگری در "سائو پاولو" در میان طرفداران خویش، احتمالا بر مبنای یک نامه قبلی سیاسی رفته، و از آن سر باز زد.

به روز شنبه دسته پلیس به مقر اتحادیه کار گری یورش بردند، تا لولا داسیلوا را دستگیر کنند، مگر از طرف طرفدارن وی در آن مقر از آن دفاع کردند، و بعد پلیس از تصمیم خویش منصرف شده، به مذاکرات بعدی میان حزب کار و رهبران طرفدار معطل شدند.

کارگران و مردم در مقری که لولا در برابر یورش پلیس سنگر سیاسی گرفته بود، با به اهتزاز در آوردن پرچم های قرمز حزب کار برازیل، و تصاویر بنیان گذار و رهبر جنبش حقوق مدنی سیاه پوستان امریکا، مارتین لوتر کنگ را، از روز جمعه تا روز شبه با خود حمل می کردند.

بلی دوستان و رفقای عزیز! این وضعیتی است که نیو لیبرالیسم، رویکرد سیاسی امپریالیسم جهانی که در حقیقت فاشیسم جدید، فاشیسم در قرن ۲۱ است بالای بشریت و مردمان جهان تحمیل می کند.

زمانیکه امپریالیسم جهانی خودش به صورت مستقیم، و یا از طریق عوامل بومی آن، در کشور های جهان دست به اقدام ویرانگر میزند، هیچ امکان، و مهلت قانونی، و حقوقی را برای دفاع خودی مخالفین خویش باقی نمی ماند.

به گونه دیگری دولت های مشروع را در کشور های: یوگسلاوی، افغانستان، عراق، لیبیا، برانداخته، تروریستان، و یا جهادی های قاتل ضد بشر، و یا نیو لیبرال های دست نشانده خود شانرا بر سر قدرت می آورند، تا از این طریق کنترول سرمایه جهانی را بر کل جهان مسلط ساخته، و دست به غارت منابع آن کشور ها بزنند.

ایا پیروز میشوند؟ به هیچ صورت نه! مردم مقاومت می کنند. این "پیروزی؟" موقتی امپریالیسم جهانی، که از طریق مداخله مستقیم و تجاوز صورت گرفته و یا اینکه از طریق عوامل بومی آن، مانند لولا در برزیل موقتی و گذرا است، این یک برهه تاریخ جنایتکارانه امپریالیسم و استعمار در قرن ۲۱ است، که تاریخ آنرا در دل خویش حک کرده تا نسل های بعدی بشریت از آن درس بگیرند.

زنده باد مقاومت خلق های جهان در برابر تجاوزات مستقیم و غیر مستقیم امپریالیسم جهانی!

مرگ بر امپریالیسم جهانی و عوامل بومی آن در برزیل و افغانستان!

زنده باد لولا و زحمتکشان برزیل!

      * منبع تصاویر: گوگل

 

 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org