سه شنبه، ۲۲ اگست ۲۰۱۷     

 

پنتاگون در تمام کشور های تحت اشغال از جمله افغانستان، در کنار نیرو های متعارف نظامی، از نیروهای غیر متعارف خصوصی نیز استفاده نموده و می نماید. و این مسئله که بر اساس دوکتورین پنتاگون صورت می گیرد جنگ ها را طولانی ساخته در پهلوی اینکه از این تداوم جنگ امپریالیسم امریکا حضور نظامی خویش را برای حفظ مقاصد جیو پولیتکی خویش مصئون میسازد، از تداوم جنگ سود عظیم را از طریق پیمان کاران نظامی خویش، و فروش اسلحه بیشتری به جوانب درگیر جنگ بدست می آورد.

فساد نظامی را تشدید می بخشد.

بر اساس گزارش فزکل تایمز (The Fiscal Times) به قلم دیوید فرانسس (David Francis)، ژورنالیست پژوهشی، که در اواخر سال ۲۰۱۳، بر مبنای گزارش کمیته پژوهش و گزارش دهی به کنگرۀ امریکا (CRS) و دفتر پاسخگوئی دولت (GAO) تهیه گردیده، چنین می نگارد: (. . . بر مبنای گزارش ارایه شده به کنگره، تعداد نیروهای امنیتی که از طریق پیمان کاران نظامی در افغانستان فعالیت دارند، بیشتر از تعداد نیروهای نظامی امریکا است که در افغانستان حضور دارند)، او می افزاید: (بر اساس گزارش دفتر پاسخگوئی دولت و کمیته تحقیقات کنگرۀ امریکا، پنتاگون قادر نیست، که فعالیت های این تعداد از پیمان کاران نظامی را در افغانستان کنترول، و تثبیت نماید، که آنها چه کار را انجام میدهند، و گزارش های را که دفتر وزارت دفاع ارسال میدارد، قابل اعتماد نیست.). فزکل تایمز به ادامه گزارش خویش می افزاید: (بر مبنای گزارش های کمیته تحقیق کنگرۀ امریکا، در حال حاضر، یک صد و هشت هزار کارگر امنیتی در افغانستان فعالیت دارند، که به حدود دو چند نیروهای نظامی معمول امریکا که تعداد آن به ۶۵۷۰۰ تن می رسد بالغ می گردد.).علاوه می دارد: (با در نظر داشت ارقام ارایه شده، برای کمیته گنگره جای تعجب نیست، زیرا وزارت دفاع، از پیمان کاران نظامی، بیش از هر ادارۀ دیگر استفاده میبرد). در شش سال گذشته مبلغ مصرف شده، در جنگ افغانستان و عراق، از یکصد و شصت بلیون دالر تجاوز نموده است.

بر اساس گزارش منتشره، مورخ: ۲۸ می ۲۰۱۴ در ویب سایت (Salon)، بخش گروه رسانه یی سه لون که به قلم Tim Shrrock کاردان در امور سیاست های خارجی ایالات متحده امریکا، مسایل امنیت ملی، استخباراتی و مسا یل امور سیاسی آسیا، تحت عنوان: (افشای جزئیات، ماشین جنگی هیولای امریکا، که توسط پیمان کاران نظامی امریکائی که در افغانستان انجام می گیرد.) نوشته تحقیقی و مستند خویش را به این سوال آغاز می نماید:

(ارتش عظیمی از پیمان کاران خصوصی نظامی، که بصورت مخفیانه، در افغانستان فعالیت دارند چیست؟).

او به ادامه می نویسد: (به روز سه شنبه، اوباما در سفر غیر منتظرۀ خویش، بمناسبت روز "یادبود" از پایگاه هوائی بگرام، حومه کابل باز دید بعمل آورد، او اعلام نمود که ۹۸۰۰ تن از نیروهای امریکائی، تا اخیر ۲۰۱۶ در افغانستان باقی میماند، علیرغم اینکه خروج قوا را به تاخیر می اندازد، وی موجودیت نیروها را طولانی ترین جنگ امریکا خواند.) وی به ادامه می گوید:

(مگر رئیس جمهور، درین تبصرۀ خویش در قصرسفید، ابراز ننمود، که این نیروی ده هزار نفری، که در نقش مشاورین باقی میمانند، با نیروی عظیم از ارتش خصوصی، پیمان کاران نظامی، تکمیل میشود.)، اضا فه می نماید: (این ارتش پیمان کاران نظامی، وسیعآ بالاتر از ارتش ملبس با یونیفورم امریکا می باشد که خدمات تربیت نیروهای افغانی (ملیشای زر خرید بومی- مترجم)، عملیات های مخصوص و فعالیت ضد تروریستی را انجام میدهند.) او میگوید: نقش ارتش خصوصی پیمان کاران نظامی، بر مبنای سندی که "سالون" از سیاک "SAIC (شرکت بین المللی کاربردهای علوم)، که یکی از عظیم ترین شرکت های پیمان کاران نظامی و استخباراتی ایالات متحد امریکا می باشد، بدست آورده نشان میدهد، که دقیقآ، چطور، در زمان افزایش ۳۳۰۰۰ قوای اضافی امریکائی در سال ۲۰۰۹، از ارتش پیمان کاران خصوصی بر علیه طالبان استفاده بعمل آمده است. آن سیاست ها، حضور قوای نظامی امریکا را به بیش از یکصد هزار تن افزایش داد.

یکی از این اسناد "سلایدها" چهار ساحه فعالیت کمپنی مذکور را برای پنج سال به ارزش ۴۰۰ ملیون دالر شامل خدمات، لابراتوار آزمایشات تحقیقاتی ارتش ایالات متحده امریکا، که خدمات قرار دادی را به دیگرسوقیات نظامی عرضه میدارد، نیروهای ویژه و دیگر بخش های نظامی اردوی ایالات متحد امریکا را توضیح میدهد که شامل سوقیات نظامی منظم، جنگ های غیر منظم "استخدام گروه های بنیاد گرای اسلامی، مانند طالبان و القاعده در افغانستان و عراق- مترجم)، عملیات های ویژه، ثبات و خدمات باز سازی را شامل می باشد. او می گوید: (با و جود همه اینها، یک مسئله کاملا وضاحت دارد، و آن اینست که چطور کمپنی های خصوصی پیمان کاران نظامی به شدت در ماشین جنگی امریکا نفوذ کر ده اند.

ترجمه/ تبصره: رحمت ایماق.

 از قلم همین نویسنده:

  - استراتیژی جدید دونالد ترامپ، فرو بردن عمیق پاشنه های خونین اشغالگران در افغانستان

  - خصوصی سازی جنگها و تجاوزات 

  - برنامه نظامی برای اشغال مجدد و دوامدار افغانستان

  - در گرامی داشت از ۹۸-مین سالروز استرداد استقلال افغانستان

  - چرا چین و روسیه به تحریم های جدید علیه کوریای شمالی موافقت نمود

  - به یاد بود ۷۲-مین سالروز قربانیان جنایت امپریالیسم امریکا در هیروشیما و ناگاساکی جاپان

 

   - امپراتوری رو به افول امریکا جنگ را در افغانستان باخته است

   - انتخابات در ونزوئلا و (دموکراسی مشارکتی) در آن کشور

 

 

 

  

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org